Top News-Kishte të dashur nënën e autorëve / Vranë taksistin në Rinas, 2 vëllezërit në gjyq
29/11/2021 19:09

Sajmir dhe Arsil Shera të cilët akuzohen për vrasjen e taksist 71 vjecar Abdulla Budlla, në zonën e Fushë Prezës, do të dalin përpara gjykatës së Tiranës, si të bashkëpandehur në lidhje me ngjarjen e rëndë. Dy vëllezërit do të përballen më akuzën vrasje me paramendim, pas dyshimeve se ata morën jetën e taksistit, pasi ky I fundit ishte në një lidhje me nënën e tyre. Pasi prokuoria bëri kërkesë që ceshtja të kalohet për gjykim në gjykatën e tiranës, tanimë trupa gjykuese do të vendosë për fatin e Sajmirit dhe Arsilit. Ngjarja e rëndë ndodhi në gusht të vitit të kaluar. 71 vjecari u qëllua me breshëri kallashnikovi pranë kryqëzimit të Rinasit, ndërsa po qarkullonte me mjetin e tij. Fill pas ngjarjes, 2 vëllezërit ishin të dyshuarit kryësorë për këtë ngjarje, pasi ata kishin patur një konfikt të mëparshëm me taksistin. Dyshimet u qartësuan akoma më shumë, ndërsa u shqyrtuan komunikimet e fundit telefonike të viktimës, ku policia tha se ka patur shumë telefonata të gjata mes tij dhe nënës së dy vëllezërve. Gjatë hetimit, Sajmir Shera ka pranuar krimin, por ka përjashtuar vëllain e tij. Në deklarimet e dhëna ai ka pretenduar se ditën e ngjarjes i vëllai nuk kishte dijeni se ai kishte një armë me vete dhe se do të qëllonte me të drejtë taksistin.

Top News-Shifra alarmante të koronavirusit/5 humbje jete në 24 orë, 2156 raste të reja
25/01 18:53
Top News-Temperatura ekstreme edhe në shkurt/Acari nuk ikën me janarin, ja çfarë pritet
25/01 17:01
Top Channel/ Borëpastruesja “bën kërdinë” në SHBA: Përplas 40 makina, 12 të plagosur!
25/01 16:42
Top Channel/ Temperaturat nën zero, Durrësi pushtohet nga ngricat
25/01 16:42
Top News – 400 mijë euro me kriptomonedhat/3 të arrestuarit në Durrës, lënë qelitë
25/01 16:39
Top News- Nano, deklarata e ashpër me vartësit/ Zero tolerancë për cilindo që abuzon me detyrën
25/01 16:38
Top News- Aleatët e PD mes Bashës e Berishës…!/ Negociatat për të mos përçarë më tej opozitën
25/01 16:20
Top News – Vlonjati sfidon temperaturat ekstreme të motit, thyen ccdo parashikim dhe lahet në det
25/01 16:13
Top News-5 mijë shqiptarët, jeta në Ukrainë/Ruajnë gjuhën e traditat, por gati dhe për luftë
25/01 16:07
Top Channel/ Hakmarrja që çoi në krim/Flet pajtuesi i gjaqeve: Viktima tentoi pajtimin në vitin 2009
25/01 15:31
Top Channel/ Korrupsioni, përkeqësohet Shqipëria/Vendi ynë humb një pikë në raport
25/01 15:23
Top Channel/ Gratë po zëvendësojnë burrat/ Punësimi i grave u rrit me 1.3%,ulet me 0.6% i burrave
25/01 15:21
Top Channel/ Ngrica në rrugët e Kukësit/ Në Qafë-Thore, Theth dhe Kukës-Shishtavec me zinxhirë
25/01 15:17
Top Channel/ Ngrin Pogradeci/ Në buzë të liqenit uji i ngrirë krijon spektakël
25/01 15:15
Top Channel/ Incidenti, reagon UEFA: Shqetësim për organizimin e finales së UEFA Conference League
25/01 15:09
Top News- Frika pas agresionit rus në Ukrainë/ Meta takim urgjent me shefin e Shtabit të ushtrisë
25/01 15:09
Top Channel/ Veliaj, mesazh Dukës/ Kryebashkiaku: Mund të jesh i pavarur por jo i paprekshëm
25/01 15:08
Top News – Embargo serbe për prodhimet shqiptare/Erjon Braçe denoncon barrierat për fermerët
25/01 15:06
Top Channel/ Tritol shtëpisë së Armand Dukës/ Kamerat e sigurisë regjistrojnë atentatorin
25/01 15:01
Top News- Vrasësi 17 vjeç, aspak i penduar!/ ‘E kisha menduar krimin, për të marrë hakun’
25/01 15:00