Top News – Kina rrit testimet/ Afro 5 milionë tamponë në ditë
06/08/2020 14:55

Kina raportoi 37 raste të reja simptomatike të Covid 19 dhe 20 raste të reja asimptomatike të enjten, sipas komisionit kombëtar të shëndetit. Ky i fundit, i numëron rastet pozitive me dhe pa simptoma në bilance të ndara. Sidoqoftë, për 224 orët e shkuara nuk ka pasur viktima. Shifrat e fundit e çojnë totalin e rasteve të konfirmuara në kinë në 88328 ndërkohë që viktimat janë 4677. Por, për shkak të një rritjeje të vazhdueshme të rasteve të konfirmuara kohët e fundit, kina ka intensifikuar fushatën e testimit, javët e kaluara duke bërë që në fund të korrikut të arrihej shifra e 4.84 milionë testeve në ditë. Në të gjithë vendin ndërkohë, 5 mijë institucione mjekësore dhe 38 mijë teknikë janë angazhuar për të kryer aksionin masiv të testimit.

Top News – Pakti i Washington-it/ Kosova, medalje për Trumpin
18/09 12:25
Top News – Botë koronavirusi/ Infektimet kapërcejnë shifrën 30 milionë
18/09 12:06
Top News – Prokurori Italian/ Kartelet shqiptare, si `Narcos`
18/09 11:17
Top News – Zyrtari i SHBA-së në Tajvan/ Kina nis stërvitjen ushtarake
18/09 11:09
Top News – Në darkë fillojnë kufizimet, anglezët lëshohen në festime!
18/09 11:01
Top News – Cikloni mesdhetar/ Greqia përballë fenomenit të rrallë
17/09 21:29
Top News – Fluturim drejt askundit/ Biletat shiten në 10 minuta
17/09 21:27
Top News – Paketa antishpifje/ Soreca: Me rekomandimet e venecias
17/09 21:26
Top News – Parlamenti evropian/ Nuk njeh Lukashenkon president
17/09 21:25
Top News – Pandemia globale/ Apel për mbrojtjen e infermierëve
17/09 21:23
Top News – Izolimi nga koronavirusi/ Barr: Shkelje e lirive civile
17/09 21:22
Top News – Emigrantët e Morias/ Transferohen në kampin e ri
17/09 19:24
Top News – Vaksina e ardhshme/ Në duart e vendeve të pasura
17/09 19:11
Panik në Athinë! Makinës i vihet flaka me benzinë në qendër të qytetit
17/09 19:04
Top News – Vjen Playstation 5/ Sony: Del në treg në nëntor
17/09 18:39
Top News – Rriten infektimet/ Masa të reja kufizuese në Angli
17/09 18:16
Top News – Alarm për europen/ OBSH – rastet kaluan ato të marsit
17/09 17:36
Top News – BE për asociacionin/ Kosova të gjeje një mënyrë zbatimi
17/09 17:23
Top News – Nuk ishte çaji/ Zbulohet si u helmua Navalny
17/09 15:44
Top News – Zaev në Athinë/ Klima dypaleshe, jo me armiqesore
17/09 15:32