Top News – Kaliforni, vdes marinsi 30 vjeçar/ Polici i mbajti gjurin në fyt për 5 minuta
24/02/2021 22:21

Angelo Quinto, një ish marins 30 vjecar amerikan me probleme psiqike ka ndërruar jetë pasi një polic e përplasi në tokë dhe I peshoi në fyt me gjurin e tij për 5 minuta. Denoncimin e rastit që risjell në kujtesë episodin tragjik të afroamerikanit George Floyd, e bëri vetë familja e veteranit të Marinës amerikane. Të afërmit e tij kishin marrë në telefon numrin e urgjencës pasi 30 vjecari kishte pësuar një krizë nervore. Njëri prej policëve të patrullës ka ndërhyrë dhunshëm, dhe pasi dhe e ka hqur gjurin nga fyti I tij vetëm kur I riu nuk po lëvizte më. Ai u shua pas tre ditësh në spital. Quinto raportohet të ketë thirrur “ Ju lutem, mos më vrisni”, në momentin që efektivët e hedhin në tokë dhe I vendosin prangat. E ëma thotë se ai nuk ishte agresiv në momentin e mbërritjes së policisë. Unë kisha besim tek policia, mendova se ata e dinin se cfarë po bënin, u shpreh e tronditur Cassandra Quinto-Collins. Familja ka paraqitur një denoncim kundër departamentit të policisë lokale e cila ka 45 ditë kohë për tu përgjigjur, e paskësaj, cështja mund të shkojë në gjykatë federale. Pamjet: AFP

Top News – Instagram vjen me një risi/ Lançon ‘remix’ të konkurruar me Tik-Tok
11/04 21:21
Top News – Çfarë zhgënjimi ! Makinat e së ardhmes Tesla, larg pritshmërive
11/04 19:38
Top News – Itali, masakër me 4 të vrarë/ Autori i tragjedisë një pensionist në Torino
11/04 17:18
Top News – Draghi e quajti diktator / Erdogan “ngrin”blerjen e 10 helikopterëve italianë
11/04 16:46
Top News – Të shtëna armësh në Hawai/ Futet në izolim resorti luksoz
11/04 16:46
Top News – Pandemia godet Moskën/ Mbyllet perandoria ushqimore pas 120 vitesh
11/04 16:45
Top News – Erdogan shkakton ‘stuhi mbi Bosfor’/ Sinjalizon heqjen e traktatit të paqes në rajon
11/04 14:37
Top News – Itali, masakër me 4 të vrarë/ Autori i tragjedisë një pensionist në Torino
11/04 14:35
Top News – Covid, Gjermania si qilim me arna!/ “Frena e ermergjencës’ duhet të ishte më shpejt
11/04 13:41
Top News – India, vendi më ‘i shpejtë’ në botë/ Arrin 100 milionë vaksinime në kohë rekord
11/04 12:23
Top News – Kinë, përmbytet miniera e qymyrit/ 21 punëtorë bllokohen 1200 m nën tokë
11/04 12:22
Top News – Vullkani i Shën Vincentit/ Ishulli zgjohet nën hi dhe aromë sulfuri
10/04 22:54
Statuja e re e Krishtit merr formë në Rio Grande do Sul në jug të Brazilit – Pa koment
10/04 22:43
Tigrat e bardhë largohen nga kopshti i Argjentinës drejt rezervatit në SHBA – Pa koment
10/04 22:42
Marina britanike qëllon në homazhet ushtarake për Princin Philip – Pa koment
10/04 22:39
Tjetër balenë e vdekur del në brigjet e Bangladesh ne Oqeanin Indian – Pa koment
10/04 22:38
Restaurimi rikthen lavdinë në kupolat e Kalasë së Versajës – Pa koment
10/04 22:37
Pamje te rezidencave mbretërore britanike një ditë pas vdekjes së Prince Philip – Pa koment
10/04 22:31
Të shtënat me topa në Edinburgh të Skocisë, si homazh për vdekjen e Princ Philip – Pa koment
10/04 22:30
Top News – Ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare/ Zbulohet dëshira e fundit e princit Philip
10/04 20:29