Top News – Johnson në vetizolim/ Pati kontakt me një deputet pozitiv
16/11/2020 12:25

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka hyrë në vetizolim, pasi u takua me një deputet, i cili më vonë doli pozitiv me COVID-19. Johnson u takua të enjten rreth 35 minuta me deputetin, Lee Anderson, i cili një ditë më pas kishte simptoma të sëmundjes COVID-19. Kryeministri tani do të punojë nga banesa e tij në Downing Street. “Sot u njoftova që duhet të izolohem pasi kam qenë në kontakt me dikë që doli pozitiv për COVID-19”, tha ai. Kryeministri tha se ai ishte njoftuar nga shërbimi i testimit dhe gjurmimit të dielën dhe iu tha të vetizolohet, por është në gjendje të mirë. Në një video të hënën, ai i kërkoi të tjerëve të ndjekin rregulla dhe të vetizolohen nëse kontaktohen nga skena. Në muajin prill, kryeministri Johnson kaloi tre net në kujdesin intensiv, pasi u infektua me koronavirus. Pas shërimit, ai tha se gjërat mund të kishin shkuar keq për të, dhe falenderoi punonjësit e shëndetësisë se i kishin shpëtuar jetën. Mbetet e paqartë se çfarë efekti mund të ketë infektimi i mëhershëm me koronavirus në imunitetin e një personi, por ekspertët mendojnë se riinfektimi mund të jetë i rrallë.

Top News – ‘Të paprekshmit’ nga koronavirusi/ Zbuloni cilët janë njerëzit me imunitet natyral
26/01 01:01
Top News – Arrestohet mjeku i urgjencës/ I duheshin shtretërit,dyshohet se vrau dy pacientë me Covid
26/01 00:59
Top News – Conte paralajmëron dorëheqjen/Italia në kaos, çfarë ndodh të martën
25/01 22:57
Top News – Njerku e varte më kokë poshtë/ Kamerierja shpëton djalin nga abuzimet
25/01 22:56
Top News – Ai nuk është pallati im!/ Putin rrëzon pretendimet e Navalny-it
25/01 22:56
Pamje të rralla ajrore të Shkëmbinjve të Bardhë në Dover, në jug të Anglisë – Pa Koment
25/01 21:42
Pompei shfaq thesare të reja në Muzeumin e Antikitetit – Pa Koment
25/01 21:34
Vala e dytë e koronavirusit godet Perunë – Pa Koment
25/01 21:34
Biden nënshkruan dekretin për lejimin e transgjinorëve të ushtrinë e SHBA – Pa Koment
25/01 21:33
Estonia bëhet me kryeministren e parë femër – Pa Koment
25/01 21:33
Top News – 1,3 miliardë dollarë padi/ Dominion hedh në gjyq Rudy Giuliani-n
25/01 21:19
Top News – Vallë, po `kopjon` Trumpin! Plani i Biden: blini produkte amerikane!
25/01 20:10
Top News – Shkencëtarët janë të bindur/ Vaksina e modernas funksionon kundër virusit të ri
25/01 20:09
Top News – Përplasja e BE me AstraZeneca/ Diskutohet dhe heqja e patentës
25/01 19:49
Top News – Më në fund, vëmendje/ BE diskuton vaksinat në ballkanin perëndimor
25/01 19:49
Top News – Bisedimet Turqi-Greqi/ Çfarë u diskutua në Stamboll
25/01 19:49
Top News – Protestat e dhunshme në Holandë/ Kryeministri, ky është akt kriminal!
25/01 19:30
Top News – BE, kufizime të reja udhëtimi/ Belgjika përplaset me bllokun europian
25/01 17:11
Top News – Frika nga variantet e reja/ Izraeli ‘mbyll’ edhe qiejt për të ndalur përhapjen
25/01 16:25
Top News – Përhapja e varianteve të reja/ BE propozon kufizime të reja në udhëtim
25/01 15:53