Top News – Jo armë bërthamore në Finlandë / Kryeministrja i jep garanci Putinit:…as baza të NATO-s
19/05/2022 14:30

Finlanda nuk do që NATO të vendosë armë bërthamore apo të ngrejë baza ushtarake në territorin e saj edhe nëse vendi do të bëhet anëtar i aleancës. Kështu tha kryeministrja finlandeze Sanna Marin për një të përditshme italiane, në një intervistë të publikuar të enjten. Finlanda dhe Suedia aplikuan për anëtarësim në NATO një ditë më parë, të shtyra nga pushtimi rus i Ukrainës, por përballen me kundërshtinë e turqisë. Marin, në një vizitë në Romë ku u takua me homologun italian Mario Draghi, tha se ajo besonte se gjithcka mund të zgjidhej përmes dialogut.

Top News – Shënjestra e radhës është Sloviansku! /Guvernatori urdhëron evakuimin e 350 mijë banorëve
06/07 12:30
Top Channel/ SHBA “përplasje” me Europën për Ukrainën: Ndihma urgjente, jo vetëm afatgjatë!
06/07 12:28
Top News – 70 plumba mbi kalimtarët… / Akuzohet për vrasje i dyshuari për masakrën e 4 korrikut
06/07 12:24
Top News – Kanë vjedhur grurin ukrainas / Kievi i kërkon Turqisë të konfiskojë tre anije ruse
06/07 12:17
Top News-Lajmi i mirë për emigrantët shqiptarë /Qeveria gjermane merr vendimin për lejet e qëndrimit
06/07 12:16
Top News – Johnson mes skandaleve, luftë për mbijetesë / Qeveria në fije të perit pas dorëheqjeve
06/07 12:13
Top Channel/ PE voton raportet për Kosovën e Serbinë: U zgjat shumë, të liberalizohen vizat!
06/07 12:11
Top Channel/ Akullnajat, ekspertët: Rritja e temperaturave po shpejton shkrirjen në brendësi!
06/07 12:00
Top News – Kokainë në çantë dhe priste blerësin/ Tentoi t’i ikte policisë, në pranga shqiptari
06/07 11:24
Top News-Plani i madh për të futur Malin e Zi në BE/Brukseli kërkon ‘kokën’ e Gjukanoviç, gati pakti
05/07 22:16
Top News-Të burgosurit do luftojnë për Putin/Ushtria ruse rekruton këdo për të vijuar luftën
05/07 22:11
Top News-Tronditet qeveria e Johnson / Dorëhiqen dy ministrat kryesorë, zbulojnë shkaqet
05/07 22:02
Top News-Vdekja e 8 vjeçares nga mungesa e mjekimit/Arrestohen pjesëtarët e sektit fetar e prindërit
05/07 19:47
Top Channel/ Pse Evropa po goditet nga valët e të nxehtit, studimi: Rrymat ajrore faktor
05/07 19:44
Top Channel/ Sulmi i planifikuar prej javësh, detaje nga tragjedia në ditën e pavarësisë së SHBA
05/07 19:37
Top Channel/ Drogë nën ujë, policia spanjolle sekuestron dronët e veçantë të trafikantëve
05/07 19:37
Top Channel/ Tronditje energjitike për Evropën, greva e punonjësve mbyll fushat e gazit në Norvegji
05/07 18:58
Top News- Një Turqi pa Erdoganin…!/Sondazhet parashikojnë rrëzimin e presidentit!
05/07 18:53
Top Channel/ Rastet me covid po shtohen , pushimet e evropianëve në ‘rrezik’
05/07 18:35
Top News- Michel ‘zbarkon’ në Shkup për negociatat/BE ultimatum të pranohet propozimi francez
05/07 17:51