Top News – Itali, zgjaten lejet e qëndrimit/ Dekret i qeverisë, përfitojnë shqiptarët
20/01/2021 21:50

Qeveria italiane përmes një dekreti ka shtyrë afatin e vlefshmërisë së lejeve të qëndrimit në Itali. Lajmi bëhet i ditur nga përfaqësitë shqiptare atje sipas të cilave, me dekretin e 14 janari 2021, afati i vlefshmërisë së lejeve të qëndrimit me datë skadence deri më 31 dhjetor 2020 shtyhen deri më 30 prill. Kjo për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e COVID-19 dhe masave të marra nga shteti italian në përpjekje për të ulur numrin e infektimeve. “Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Milano njofton të gjithë shtetasit shqiptarë në Itali, se, në bazë të Dekretit të ri të Qeverisë Conte, 14 janar 2021 n. 2. neni 5, afati i vlefshmërisë së lejeve të qëndrimit (permesso di soggiorno) me datë skadence deri në 31 dhjetor 2020, zgjatet deri në datën 30 prill 2021”, thuhet në njoftimin zyrtar të konsullatës së Milanos dhe i njëjti njoftim bëhet dhe nga konsullata shqiptare në Bari.

Top News – 30 minuta nga lufta bërthamore/ Stërvitja e NATO-s që trembi rusët
26/02 00:53
Top News – `Brezi i humbur`/ Si po i godet koronavirusi shanset e të rinjve
25/02 22:19
Mijëra protestojnë në Armenia pasi kryeministri paralajmëroi për ‘grusht shteti’ – Pa koment
25/02 21:59
Del për herë të parë në publik Kara, ariu polar i kopshtit zoologjik francez të Mulhouse – Pa koment
25/02 21:58
Rritësit e bletëve në Kolumbi denoncojnë pesticidet si shkaku kryesor i vdekjes të bletëve-Pa koment
25/02 21:58
Peruvianët presin në radhë për rimbushje të bombolave ‘shpëtimtare’ të oksigjenit – Pa koment
25/02 21:57
Rusët votojnë për rikthimin e statujës së kreut të policisë sekrete sovjetike – Pa koment
25/02 21:56
Qipro nis hapjen e shkollave e palestrave pas zbutjes së masave anti-Covid – Pa koment
25/02 21:55
Autobuzët pa shofer nisin shërbimin në rrugët e Malagas në jug të Spanjës – Pa koment
25/02 21:54
Top News – Zbulimi i pabesueshëm në Mars/ Çfarë gjeti sonda e NASA-s në planetin e kuq
25/02 21:52
Top News – Pezullohet plani i Izraelit/ Do të dhuronte vaksina, kritikohet ashpër
25/02 21:51
Top News – Koha e monedhave digjitale/ Historia që fshihet pas një `pice`
25/02 21:50
Top News – Brenda trupit të njeriut/ Zbulohen 70 mijë viruse të panjohura më parë
25/02 21:08
Top News – Burgu, pikënisja e një jete krimi/ 2300 shqiptarë në qeli me mafiozë italianë
25/02 20:26
Top News – Angli, shqiptari me ‘shtëpi bari’/ ‘Isha në borxhe, më thanë se këtu bëhej para’
25/02 19:46
Top News – Drejtori i `projektuar`i CIA-s/ Rreziku më i madh vjen nga kina
25/02 19:27
Top News – E bëjnë për spital/ Gazetari rrihet nga tre persona të maskuar
25/02 19:19
Top News – AstraZeneca `nuk zë mend`/ Vonesa të tjera në furnizimin e be-së me vaksina
25/02 18:18
Top News – Arriti në Gjermani para 6 vjetësh/ Tani emigranti kërkon të bëhet deputet
25/02 18:00
Top News – Studimi, dritë jeshile Pfizer-it/ Efikase në jetën reale po aq sa në testime
25/02 17:22