Top News – Itali, masakër me 4 të vrarë/ Autori i tragjedisë një pensionist në Torino
11/04/2021 14:35

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torino të Italisë, ku një pensionist ka vrarë gruan dhe fëmijën e e tij me aftësi të kufizuara,, e më pas qëlloi ciftin e moshuar, pronarë të shtëpisë ku ata banonin. Pas masakrës , ai u përpoq të vetëvritej me armën e krimit. Ai ndodhet I shtruar në spital në gjendje të rëndë. Ngjarja u zbulua nga karabinierët menjëherë pasi ndodhi masakra në orën 3 të mëngjesit, ku ata gjetën 4 trupat e patjetë. 83 vjecari , Renzo Tarabella , qëlloi veten në fytrë , në momentin kur karabinierët hynë në apartament. Alarmin për vrasjen e dha vajza e dy të moshuarve , pronarë të shtëpisë, e cila banontë në ndërtesën përballë prindërve të saj. Autoritetet njoftuan se nuk kishte mbetuar asgjë për të bërë, për gruan e tij 70 vjeare dhe djalin e tyre 51 vjecar,, si dhe cifitin e të moshuarve përkatësisht 74 dhe 70 vjec. Arma e përdoruru për krmin rezultoi të ishtë pa leje. Investiguesit po punojnë për zbardhjen e masakrës që la të vdekur 4 persona, duke marrë në pyetje të afërm dhe fqinjë për të zbuluar më shumë detaje rreth motivit që e shtyu pensionistin të kryente këto vrasje.

Top News – Shqiptarët bien në kurthin anglez/ Transportonin para droge me tren, jo me bankë
14/05 22:54
Top News – Mashtrimi vdekjeprurës i Izraelit/ Si e shkatërruan sistemin nëntokësor të hamasit
14/05 22:00
Top Channel/ Përleshjet anti-qeveritare vijojnë edhe gjatë ndeshjes së futbollit në Kolumbi
14/05 20:31
Top Channel/ Këmbësoria e ushtrisë izraelite dislokohet në kufi me Libanin – Pa koment
14/05 20:31
Top Channel/ Bombat izraelite godasin bankën palestineze në qytetin e Gaza – Pa koment
14/05 20:30
Top Channel/ Ishulli i Kretës mirëpret turistët pas rihapjes së plotë të Greqisë – Pa koment
14/05 20:30
Top Channel/ Fëmijë palestinezë të vrarë nga sulmet izraelite në Beit Hanoun – Pa koment
14/05 20:28
Top Channel/ Luftanija bërthamore Pyotr Veliky dhe qyteti Severomorsk, në Arktikun rus
14/05 20:27
Top Channel/ Lufta Izrael-Palestinë/ Çfarë qëndrimi po mban SHBA në këtë konflikt?
14/05 20:08
Top News – Bitcoin, viktimë me emrin e Elon Musk/ Si e kuptoi britanikja që humbi 9 mijë paund
14/05 19:47
Top News – Harta e Covid, Shqipëria mbetet gri/ Evropa publikon hartën, ja shtetet pa probleme
14/05 19:45
Top News – ‘Ciao ciao bambini’/ Itali, në pikiatë numri i lindjeve
14/05 18:12
Top News – Shiste kokainë për paratë e spitalit/ Trafikanti shqiptar çudit policinë britanike
14/05 18:10
Top News – Dritë nga vizonët ‘Zombie’/ Danimarka, energji nga miliona kafshë me covid
14/05 18:04
Top News – Rikthehet fantazma e Titanikut/ Kinë, turistët një natë në anije si çifti i filmit
14/05 16:04
Top News – Të lash pantallonat, apo borxhet…/ Fituesja e lotarisë humb biletën, kërkon paratë
14/05 16:03
Top News – ‘Jo’ ndryshim kufijsh/ Presidenti slloven-rajoni të anëtarësohet në BE
14/05 12:54
Top News – Akuza të reja për Gruevskin/ Tani dyshohet edhe për përvetësim fondesh
14/05 12:03
Top News – ‘Colonial’ paguan hakerat/ SHBA, rifillon furnizimi me karburante
14/05 12:01
Top News – Certifikata vaksinimi false/ Shqetësim mes autoriteteve të sigurisë
14/05 12:00