Top News – Inskenoi vdekjen e tij/ ‘Zbërthehet’ Pecorelli: Kam shkelur disa ligje
20/09/2021 22:40

Ish-gjyqtarin italian të futbollit, biznesmenin Davide Pecorelli e pret një betejë e vështirë përballë drejtësisë në Itali dhe Shqipëri mbi inskenimin e vdekjes dhe zhdukjes pa gjurmë, teksa u zbulua se ishte gjallë vetëm pak ditë më parë në vendin e tij. Por përse u fsheh për tetë muaj? Biznesmeni italian është shprehur se “Dua të shoh fëmijët e mi, pastaj do të flas” duke u larguar nga ambientet e policisë në Itali. Sipërmarrësi duhet të përgjigjet për një krim të stimuluar, ndërsa dyshimet dhe hipotezat janë të shumta. “Çdo problem në Shqipëri ose vështirësitë financiare që mund t’i jenë shfaqur, mund ta kenë vënë atë para problemeve ose në rrezik” shkruan gazeta “La Nazione” në Itali.

Top Channel/ Parashikimi i motit për javën/ Nis me kthjellime dhe pritet të mbyllet me shi
25/10 12:53
Top Channel/ Vijon vaksinimi i studentëve/ Për të marrë pjesë në mësim duhet dëshmia e vaksinimit
25/10 12:52
Top Channel/ Mbetjet e Laçit në flakë/ Digjet fusha e vjetër e plehrave, zjarri i qëllimshëm
25/10 12:51
Top Channel/ I vihet flaka vendgrumbullimit të plehrave në Laç, zjarri aktiv prej 3 ditësh
25/10 12:41
Top News – 18 plumba mbi Demir Backën / 15 të shoqëruar, ende asnjë e dhënë për autorët
25/10 12:21
Top News-Ngjarjet kriminale në Fier dhe Fushë-Krujë/ Meta: Po cënohet rendi dhe siguria e jetës
25/10 12:11
Top Channel/Dhunohet nga policët/ U ndalua gjatë kërkimeve për vrasjen në Fier, Policia: Na kërcënoi
25/10 12:08
Top Channel/ Fier, 15 të shoqëruar për atentatin/ Makina e krimit, me targa të vjedhura kosovare
25/10 12:06
Top Channel/ Fier, 15 të shoqëruar për atentatin/ Makina e krimit, me targa të vjedhura kosovare
25/10 12:05
Top Channel/ Ekzekutimi i 57 vjecarit në Fier, u qëllua nga afër me 18 plumba/ Shoqërohen 15 persona
25/10 11:43
Top News – Rama publikon videon/ Gati blloku i ri i banimit në Kavajë
25/10 11:43
Top News – U kapën me viza e pasaporta false / Ndalohen 4 shtetas të huaj në Portin e Durrësit
25/10 11:19
Top Channel/ “Fermat” e Bitcoin në Shqipëri/ Harxhojnë shumë energji, ndaj e vjedhin dhe zbulohen
24/10 21:05
Top Channel/ Shfaqen veprat e Fishtës në Shkodër! Interpreton Roza Anagnosti, teatri pa drita
24/10 20:52
Top Channel/ Interes për arsimin profesional! Bizneset kërkojnë punëtorë që në bankat e shkollës
24/10 20:41
Top Channel/ Amerikania 50-vjeçare u dashurua me një 35-vjeçar nga Skrapari
24/10 20:34
Top Channel/ Reforma e dytë, korrigjues! PD përgatit propozimin e ri administrativ territorial
24/10 20:25
Top Channel/Turistët e lirë nga lindja, nuk shpenzojnë shumë, vijnë nga vende me të ardhura të pakta
24/10 20:21
Top News – ‘Ndryshimet kushtetuese të domosdoshme’ / Basha-Të ndahet politika nga krimi
24/10 20:13
Top Channel/ Ngadalësohet fiskalizimi i bizneseve, ekspertët tregojnë problemet
24/10 20:12