Top News – Infermieri gënjen pacientin/ Covid, 1 mln e gjysmë çdo shërbim
30/09/2020 21:58

Fiks Fare mbrëmjen e së mërkurës ka denoncuar nje rast flagrant se si një infermier shfrytëzon situatën e krijuar nga Covid-19 për të patur përfitime personale. Ne menyre krejt abuzive, infermieri ne fjale nuk kursen as recenten per mjekimin e covid, sipas tij. Ngjarja ne fjale ka ndodhur ne Korce, ku perfshihet edhe farmacia qe leshon receten, kjo e fundit pa emer mjeku, dhe as pacienti. Në emisionin Fiks Fare është ankuar një qytetare nga Korça se infermieri Nikolin Ciko i ka injektuar mamasë së saj medikamente kundra Covid 19. Sipas saj, infermieri i shërbente pacientes në shtëpi kundrejt pagesës prej 5000 lekësh në ditë. Pas dyshimeve te familjareve, pacientes iu be nje skaner ku rezultoi se nu k ishte e infektuar me nga virusi Covid-19, por nga një bakter tjetër dhe se mjekimi kishte qene i gabuar. Në këto kushte Fiksi kërkoi takim me infermierin duke ju prezantuar si familjarë të një të sëmuri.

Edhe një javë për të mbyllur muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit
25/10 20:07
Lulet më të veçanta/ Kopshti ndryshe i Dritan Gazhelit në Fushë Krujë
25/10 20:05
Varret e Selcës në Mokër/ Gërmimet e fundit arkeologjike janë bërë në vitin 1972
25/10 20:04
Plas arma në Vlorë! Policia: U qëllua në ajër, arrestuam autorin
25/10 19:56
Të hënën hapet “Covid 3”/ Do të transferohen pacientët që janë në gjendje të stabilizuar
25/10 19:39
Mbyllja e “Shqiponjës” që nga mesnata dhe devijimi i trafikut për 4 muajt në vijim
25/10 19:36
Libri i Albana Osmanit/ “Çika në betejë me Inteligjencën Artificiale”
25/10 18:59
Më mirë apo më keq në vitin 2045? 46% e shqiptarëve pesimistë për të ardhmen në anketën e OKB
25/10 18:55
Top News – 128 viktima dhe 21 mijë raste/ Ditë e zezë në Itali
25/10 18:48
Top News – Shifrat e Covid në 24 orët e fundit/ 4 viktima, 299 infektime
25/10 18:38
Veliaj në Zall Herr: “PS-ja është partia e fituesve; hallet e Zenit dhe Monës janë vilat
25/10 18:18
Tensionet në kulm/ Greqia, note proteste Ankarasë
25/10 17:20
Marrëveshja e detit/ Dendias: Për sa kohë ka vullnet, procesi nuk do të jetë problem
25/10 17:19
Rehabilitimi i pallateve/ Rama inspekton në Shijak dhe Durrës, në Manzë ndërtimin e shtëpive të reja
25/10 16:38
Top News – Bizneset në Kosovë/ Ekspertet-pak përkrahje në pandemi
25/10 16:30
Veliaj në Zall Herr:“PS-ja është partia e fituesve;hallet e Zenit dhe Monës janë vilat miliona euro”
25/10 16:25
Top News – Kontrollet mjekesore/ Kosovë, të rikthehen në kufi
25/10 16:24
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Dy viktima dhe 186 raste të reja
25/10 16:14
Top News – Manastirliu nga infektivi/ S’ka kolaps të sistemit shëndetesor
25/10 16:11
Top News – Nuk mbanin maska/ 688 gjoba, 13 të shoqeruar në 24 orë
25/10 16:09