Top News – Infermiere ditën, bose droge natën/ Dënohet çifti britanik për trafik kokaine e heroine
24/06/2021 16:47

Një infermiere për fëmijë që jetonte një jetë të dyfishtë si një trafikante kokaine u kap nga policia pasi postoi një selfie me të dashurin e saj, bos të drogës. Nëna e tre fëmijëve Umi Noor, 37 vjeçe, përdori paratë e pista nga trafiku i heroinës dhe kokainës, që e menaxhonte bashkë me të dashurin e saj Michael Hassan, për një biznes makinash me qera, si dhe për një restorant. Kur policia hetoi bizneset e saj, ajo pretendoi se kishte të dashur një person tjetër, për të mbuluar partnerin e saj të vërtetë ne jetë dhe në krim. Por ajentët gjetën një foto inkriminuese të saj me Hassan-in, si dhe mesazhet e tyre në lidhje me shpërndarjen e drogës. Ajo kishte në plan të përdorte restorantin për të pastruar paratë e drogës, dhe në njërin nga mesazhet shkruante: “Kam një gjë që do t’i bëjë paratë e tua akull të pastra.” Policia bastisi shtëpinë e saj në Mancester dhe gjeti 682g heroinë me vlerë 107 mijë paund, si dhe 92g kokainë me vlerë 8540 paund. Ajo zotëronte edhe një BMË të shtrenjtë, por arriti të vërtetonte se e kishte blerë me këste me rrogën e saj si infermiere. Gjykata e Mancesterit e dënoi me 4 vjet e një muaj burg pasi ajo e pranoi posedimin e drogave me qëllim shitjeje si dhe planin për fshehjen e të ardhurave nga aktiviteti kriminal. Ndërsa Michael Hassan, 28 vjec nga Horwich, u dënua me 6 vite burg.

Top Neës – Lufta e III botërore është kibernetike / Tajvani po merr masa për t’u mbrojtur nga Kina
24/07 13:39
Top News – Ndërtesa e shembur në Florida / Mbyllet kërkimi, mungon edhe një nga viktimat
24/07 13:23
Top News – Jo vetëm kopjojnë por edhe mësojnë / Shihni çfarë bëjnë papagallët në Australi…
24/07 13:00
Top Channel/ Kufizimet “cmendin” australianët, përleshje të dhunshme me policinë!
24/07 13:00
Top News – Laguna bëhet rozë / Nga ndotja e industrive të peshkimit
24/07 12:56
Top News – Pasi të vdesë mbretëresha…/ Princi Harry firmos marrëveshjen për 4 libra
24/07 12:55
Top Neës – Ndalohet bari në lëndina… / Las Vegasi i zhuritur, masa drastike për ujin
24/07 12:55
Top News – Fluturuan në hapësirë, por… / Bezos dhe Branson nuk janë astronautë
24/07 12:31
Top Channel/“Nuk i lanë gjë pa thyer”:thanë se ishte hajdut, punonjësit rrahin brutalisht kalimtarin
24/07 12:29
Top Channel/ Paraja nuk blen gjithcka, SHBA: Bezos dhe Branson, nuk quhen astronautë!
24/07 12:23
Top Channel/Pak sekonda nga tragjedia: Dy avionë rrezikuan përplasjen në aeroportin e Parisit!
24/07 11:12
Top Channel/ SHBA nis miliona vaksina nëpër botë, amerikanët vetë i refuzojnë
24/07 11:12
Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38