Top News – Infektohet me Covid/ Albin Kurti në vetëizolim
28/10/2020 11:00

Ish-kryeministri i Kosovës dhe lideri I levizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e bëri të ditur ai vetë përmes një postimi në Facebook. “Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës. Parmbrëmë kisha disa simptoma: dhimbje të lehtë koke, pak kollë, dhimbje e skuqje të syve. Dje, bëra testin për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim”, ka shkruar ai. Disa politikanë në Kosovë janë prekur deri tani nga Covid 19 përfshirë dhe vetë kryeministrin Avdullah Hoti si dhe kryetari I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Aktualisht, sipas të dhënave të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, në Kosovë që prej fillimit të panemisë, e deri në 27 tetor, janë regjistruar 18,345 të infektuar e kanë humbur jetën 669 pacientë. Një ditë më parë, Ministri i Shëndetësisë në Kosovë Armend Zemaj deklaroi se situata në spitalet e vendit tashmë konsiderohet e “qëndrueshme” edhe pse për shkak të situatës epidemiologjike të gjithë duhet të jenë sipas tij të vëmendshë

379 mësues të infektuar/ Kosovë, 47 shkolla kanë kaluar në sistemin e mësimit online
26/11 19:52
Top News – Deklarata e Osmanit/ Do shfuqizoj vendime të Thaçit!
25/11 23:57
Top News – Kosovë, 13 viktima/ Covid, 609 të infektuar të rinj
24/11 21:41
Top News – Kosovë, bilanc negative/ Covid, 12 vdekje, 645 raste të reja
23/11 19:21
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 10 të vdekur, 707 raste të reja
22/11 17:43
Top News – Pandemia në Kosovë/ Rekord viktimash, shumë infektime
21/11 19:16
Top News – Rekord gjobash në Kosovë/ Nuk respektuan masat e covid-19
21/11 16:26
Top News – Eshtrat në Kizhevak/ Zbulimi falë fotove nga ajri
20/11 16:17
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak: Kyç bashkëpunimi me SHBA-në
20/11 16:16
Top News – Vjedhje spektakolare/ Grabitet banka me eksploziv
20/11 11:58
Top News – Sherr për të pagjeturit/ Rrahje në kuvendin e Kosovës
19/11 17:57
Ish-luftëtarë të UÇK-së, akuza Bashës/ Përsërisin deklaratën e 2013-ës: Trego provat e rrejshme
19/11 15:41
“Basha të dorëzojë kasetën”/Flet Safet Krasniqi, njeriu që e ndihmoi Bellanicën të xhironte masakrën
18/11 19:38
Top News – Kosovë, ministrja e jashtme/ Serbia po fsheh gjurmët e genocidit
18/11 19:34
Top News – Ish krerët e UÇK-se/ Mbrojtja- gjykimi të bëhet në 2022
18/11 15:16
Top News – Falas për qytetarët/ Kosova, 1.2 mln vaksina anti covid
18/11 11:25
Top News – Mbi 40 mijë faqe material kundër ish-krerëve të UÇK-së
18/11 11:01
Top News – Bllokon Shkupin/ Sofja, `jo` nisjes së bisedimeve!
17/11 19:38
Top News – Vjosa Osmani me covid/ U infektua nga të afërmit
17/11 18:18
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Përplasje të ashpra në kuvend
17/11 17:07