Top News – Humb jetën fëmija 5 vjeç / Po bënin video për TikTok, gjetën armën në garazh
29/11/2021 12:49

Po filmonin një video që më pas do ta postonin në rrjetet sociale ndërsa argëtoheshin pas drekës së ditës së falenderimit në familje në Brooklyn Park, në periferi të Mineapolisit, në Minesota. Një lojë që është shndërruar në tragjedi, kur grupi i fëmijëve ka gjetur një pushkë në garazhin e shtëpisë: duke e mbajtur në dorë, një 13 vjecar ka bërë që arma të shkrepet dhe ka vrarë një fëmijë 5 vjec. dhe kjo është dramë mbi dramën, tani adoleshenti është në burg dhe rrezikon një akuzë për vrasje. Grupi i fëmijëve, pesë në total, pas drekës mes prindërve dhe miqve, po luante në garazhin e shtëpisë, duke bërë foto dhe duke xhiruar video për ti hedhur në mediat sociale, e duke përdorur si trofe një armë të lënë pa kujdes dhe me një plumb në grykë. Nuk është ende e qartë se si është shkrepur arma që ka goditur më të voglin e grupit. Policia e mbërritur në vendngjarje arrestoi 13 vjecarin. E kjo dramë ka ndezur edhe një herë debatin për rrezikun e armëve në SHBA, vendin me numrin më të lartë në botë të armëve të zjarrit në qarkullim, mbi 395 milionë, ose 46 për qind e atyre që mbahen nga civilët në të gjithë planetin.

Top News-Fshati italian, që nuk flet italisht!/Ndodh edhe kështu, të izoluar tërësisht nga bota
28/01 21:15
Top News-Femrat ruse, gati për luftë në Ukrainë/Do jenë në frontin e parë me automatikët AK-47
28/01 21:00
Top News-Kush hyn dhe del nga Ekuadori…!/Prokuroria e Guayakil, të dhëna për shqiptarët
28/01 20:56
Top News – Shqiptari me nënshtetësi franceze/ Drejtonte një organizatë kriminale në Spanjë
28/01 20:26
Top Channel/ SHBA refuzon kërkesën e Rusisë/ Bisedimet për Ukrainën. Moska kërkon “largimin” e NATO
28/01 19:55
Top News – Rrugët e Kievit mes qetësisë dhe nervozitetit…Kur lufta troket në Ukrainë
28/01 19:29
Top News-Hakerat sulmojnë bizneset gjermane/Grupi ‘APT 27” u zbulua nga shërbimet sekrete
28/01 17:53
Top Channel/Biden perplaset me presidentin ukrainas, CNN: Putin po fërkon duart!
28/01 17:39
Top Channel/ Lavrov: Moska nuk do të nisë luftë ndaj Ukrainës, por….
28/01 17:35
Top Channel/Ukraina e rrethuar nga tre anë, gjenerali amerikan: Në ajër e det Rusia “i mbyt”!
28/01 16:43
Top News-4 vjet burg, nëse fyen presidentin!/Erdogan nuk tërhiqet nga arrestimi i gazetares
28/01 16:06
Top News- Biden e Zelensky, pse u përplasën!/Telefonata e tensionuar mes dy presidentëve
28/01 16:04
Top News- Krimi horror në mes të Francës/10 vjeçari i vdekur brenda në një valixhe
28/01 15:39
Top Channel/ The Economist, paralajmërim frikësues: Lufta në Ukrainë do “ndryshojë të gjithë botën”!
28/01 15:33
Top Channel/ Erdogan paralajmëron Rusinë: Kujdes, pushtimi i Ukrainës do të ishte një gabim!
28/01 15:16
Top Channel/ Pilula e Pfizer merr dritën jeshile të EMA-s, “Covid tani ikën me një kokërr”
28/01 15:09
Top News- Shteti evropian, në rrezik nga lufta/Jo vetëm ukraina, kush e pëson nga Rusia
28/01 14:16
Top Channel/ SHBA: Sulmi rus në Ukrainë, në muajin shkurt! Biden-Fillon kur toka të ngrijë!
28/01 14:10
Top News- Saviano, 15 vjet që ruhet nga shteti/ Fshihet në SHBA, ja analiza për mafian shqiptare
28/01 14:09
Top News- Ukraina, nën ethet e luftës..!/Fëmijët në Kiev mësohen se si të përdorin armët
28/01 13:47