Top News – Harry dhe Meghani ikona… / Mes 100 personave me më shumë ndikim për ‘Time’
16/09/2021 18:23

Duket se në britaninë e madhe popullariteti i tyre ka arritur minimumin historik, por në SHBA, është një tjetër histori. Princi Harry dhe Meghan Markle, janë përzgjedhur nga revista Time, në listën e saj të përvitshme të 100 personave me më shumë ndikim në botë, për serinë e ikonave. Dhe pikërisht dukëve të Saseksit i është dedikuar një nga shtatë kopertinat që e përjavshmja amerikane ka rezervuar për numrin special. “Në një botë ku të gjithë kanë një opinion për persona që nuk i njohin, Duka dhe dukesha, kanë mbështetjen e personave që nuk i njohin. Nuk mjaftohen vetëm duke bërë pyetje. Zbresin në fushë”, shkruhet në koment. Kjo është hera e parë që një anëtar i familjes mbretërore pushton kopertinën e Time, por jo vetëm kaq: është edhe hera e parë që cifti pozon bashkë për kopertinën e një reviste. Lajmi i përfshirjes së Harryt dhe Meghanit në listën e Times është shpërndarë në ditën e ditëlinsjes së 37 të princit. Ndërkohë që u bën shoqëri atyre në 100-dëshen e parë edhe gjimnastja Simone Biles, aktorja Kate Ëinslet, këngëtarja Billie Eillish, etj.

Top Channel/ Rusia e kërkon për vrasje, Mali i Zi i ofron biznesmenit azil politik
23/10 11:37
Top Channel/ Virusi “e paska ndarë mendjen”, në Gjermani nis vala e katërt e pandemisë
23/10 11:37
Top Channel/ Publikohet dokumenti: Rusia i referohet Kosovës si “Republikë”!
23/10 11:16
Top Channel/”Nuk do na tërhiqni për hunde me Tajvanin”, Kina i përgjigjet Bidenit: Ne nuk falim!
23/10 11:15
Top Channel/ Inflacioni shqetëson ekonominë, Banka e Anglisë: Iflacioni vitin e ardhshëm shkon 5%
23/10 02:03
Top Channel/ Hakerohet platforma sociale e Trump. Të ‘vërtetën’ e Trump e hakeroi faqja “Anynomyous”
23/10 02:00
Top Channel/ Sheshxhirimi tragjik ku Alec Baldëin qëlloi për vdekje producenten
22/10 23:04
Top Channel/ Macron flet për krizën energjitike, Poloninë e emigracionin në samitin e BE
22/10 23:02
Top Channel/ Iranianët me maska në lutjet masive të së premtes, për herë të parë në 20 muaj
22/10 23:01
Top Channel/ Aeroplanmbajtësja britanike dhe ushtria e Indisë nisin manovra të përbashkëta detare
22/10 23:00
Top Channel/Njeriu i Trump në telashe!Bannon refuzon bashkëpunimin për hetimin e dhunës së 6 janarit
22/10 20:04
Top Channel/ Shtohen rastet me Covid në Europë, në Rusi del “mutacioni i Deltës”!
22/10 15:59
Top Channel/Rritja e cmimeve, Franca i paguan 100 euro qytetarëve për energji e karburant
22/10 15:53
Top News- Nato po përgatitet për konflikt/ Aleanca gati skenarët e luftës, Rusia në alarm
22/10 15:01
Top Channel/ Dridhet Vuçiç: A do të flasë nga burgu “ushtarja e bindur” , që di shumë për të?
22/10 14:43
Top Channel/ Përplasje në samitin e BE-së: “Polonia kaloi vijën e kuqe, të ndëshkohet”!
22/10 14:32
Top News – ‘Fiasko’ për ushtrinë amerikane / Dështon testi i raketës së re hipersonike
22/10 14:08
Top News – Shpërthim në fabrikën e armëve / Shtatë të vdekur dhe nëntë të zhdukur në incident
22/10 14:06
Top News – Shkatërrim në Evropë pas ‘Aurore’ / Mini-tornado dhe erëra me shpejtësi 175 km në orë
22/10 14:05
Top News – ‘Divorc’ me mbretëreshën / Barbadosi zgjedh Presidenten e parë, bëhet Republikë
22/10 14:03