Top News – Gruaja shtatzënë/ Shpëton të shoqin nga peshkaqeni
24/09/2020 21:38

Një ngjarje e rrallë në Florida ka marrë vëmendjen e mediave botërore. Një grua shtatzënë është hedhur në ujë për të shpëtuar të shoqin nga sulmi I një peshkaqeni, dhe ia ka dalë mbanë! Policia thotë se 30 vjecari Andreë Charles Eddy, sapo kishte hyrë për të notuar kur u kafshua nga grabitqari I rrezikshëm. E shoqja, Margot Dukes-Eddy, sapo pa peshkaqenin dhe gjakun e bashkëshortit që mbushi ujin nuk u mendua dy herë, por u hodh për ta ndihmuar. Margot arriti ta tërhiqte të shoqin e ta shpetonte. Të afërm të tjerë thirrën menjëherë shërbimin e urgjencës. 30 vjecari u dërgua në qendrën e traumës në Miami me plagë të rënda në shpatull. Gjendja e tij është kritike, megjithatë duket se po stabilizohet. Cifti nga Georgia ishte për pushime në Florida së bashku me familjen dhe kishin qenë duke lundruar me një anije private. Në uje kishte pasur dhe disa persona të tjerë kur kishte Andreë për të notuar, por vetëm ai u sulmua nga peshkaqeni. Florida ka numrin më të madh të sulmeve të këtij lloji në botë, me 21 raportime në 2019-tën.

Top News – Parashikimi i shkencëtarëve/ Ja ç`ndodh pas covid 19!
24/10 18:53
Top News – Kërkesa e momentit/ Merkel-shmangni kontaktet!
24/10 16:06
Top News – Shenja rimëkëmbjeje/ Renault dhe Daimler, e marrin vetën
24/10 16:04
Top News – Testoi sistemin ajror Rus/ SHBA kërcënon hapur Turqinë
24/10 14:41
Top News – S`ka më pengesa/ Rinisin në SHBA testet e vaksinës
24/10 12:48
Top News – Rritja e infektimeve / Gjermania po shkon drejt mbylljes
24/10 11:58
Top News – Rregullat e Covid/ Përshtaten edhe Salsa e Tango
24/10 11:56
Top News – Luftimet në Karabak/ Indinjatë nga videoja e ekzekutimit
24/10 11:37
Top News – Do t`i jap fund naftës/ Biden tenton të sqarojë deklaratën
24/10 11:35
Top News – Macron për virusin/ Do të jetë deri verën e ardhshme
24/10 11:33
Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10 22:34
Top News – Shtetrrethim në Francë/ Izolohen 46 milionë persona
23/10 22:29
Top News – `Kujdes në Stamboll`! Ambasada e SHBA-së në Turqi
23/10 22:28
Top News – Vendi i tretë Arab/ Sudani `pajtohet` me Izraelin
23/10 22:26
Përballja Trump-Biden/ Debati i dytë dhe i fundit para zgjedhjeve presidenciale të 3 nëntorit
23/10 20:05
Top News – Fotografia e vitit/ Jeta e egër, fiton tigri siberian
23/10 19:03
Top News – SHBA, debati final/ Ekspertët: Fitoi Trump!
23/10 18:41
Top News – Theu rregullat anti-covid/ Kërkohet dorëheqja e ministrit Çek
23/10 17:47
Top News – Ashpërsimi i abortit/ Shpërthejnë protestat në Poloni
23/10 17:46
Top News – Misteri i zhdukjes/ Ku është gruaja e Kim Jong Un!
23/10 17:44