Top News/ Greqia nuk do ta njohë Kosovën! Mitsotakis në Beograd: Nuk kemi ndryshuar qëndrim
12/02/2024 16:19

“Qëndrimi i Greqisë sa i përket Kosovës mbetet i pandryshuar”, tha kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, gjatë një vizite në Beograd të hënën. “Ndërmjetësimi evropian dhe dialogu janë mënyra e vetme për të normalizuar raportet mes dy palëve. Kjo do të ndihmonte ndjeshëm stabilitetin në rajon. Ne po i shikojmë dhe ndjekim me ankth ngjarjet e mujave të fundit”, tha Mitsotakis pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç. Greqia është në mesin e pesë shteteve të Bashkimit Evropian që nuk e njohin pavarësinë e Kosovës, së bashku me Spanjën, Qipron, Sllovakinë dhe Rumaninë.

Top News/ Futet në banesën në Greqi për të vjedhur/ Hajduti shqiptar tenton të përdhunojë pronaren
24/02 17:39
Top News/ Masakroi me thikë shqiptarin në Itali/ Në pranga i mituri, zbulohet lidhja intime e tyre
24/02 15:25
Top News/ SHBA ashpërson gjuhën me Kosovën/ Escobar-Nuk po na trajton si partnere
23/02 22:38
Top News/ Serbi, lakuriq në mes të acarit / Pamje tronditëse, policia serbe dhunon e rreh emigrantet
23/02 17:13
Top News/ Në kërkim për trafik drogë/ Disa herë i arrestuar, në pranga shqiptari në Selanik
22/02 15:02
Top News/ BE e acaruar me Bislimin / Thërret Prishtinën e Beogradin në Bruksel, për dinarin
22/02 14:53
Top News/ ‘Presidentin ta zgjedhë Kuvendi’/ Ahmeti prezanton kandidatin e dytë nga shqiptarët
22/02 14:13
Top News/ Athina nuk gjen qetësi nga protestat/ Pas fermerëve edhe bletërritësit në shesh
22/02 10:04
Top News/ Detyroi partneren të abortojë fëmijën/ Arrestohet 27-vjeçari shqiptar në Greqi
22/02 09:25
Top News/ Trafikantët e drogës së luksit. Greqia shkatërron bandën shqiptare në Santorini
21/02 19:40
Top News/ Spastrimi i serbëve, një mit. Studimi-Narrativa e Vuçiç, e pa mbështetur në prova
20/02 18:07
Top News/ Bllokohet rruga drejt Janinës/ Protesta e fermerëve grekë prek edhe Shqipërinë
20/02 13:39
Top News/ Serbia armatoset për luftë! Kurti: E bën për ‘Botën Serbe’, s’ka nga kush të mbrohet
20/02 11:12
Top Channel/ Përçarje tek Aleanca për Shqiptarët. Kongrese paralele dhe shkarkime brenda partisë
18/02 22:50
Top Channel/ Greqi, djali i pret kokën babait/ Vrasësi me çrregullime psikologjike
18/02 22:48
Top News/ Çfarë po ndodh në Kosovë? Xhandarmëria serbe patrullë ne territor shqiptar
18/02 15:20
Top News/ Traktoristët ‘zbarkojnë’ në Athinë/ E marta sjell bllokim e protesta të përgjithshme
18/02 14:13
Top News/ Zyrtari i lartë gjerman ‘sulmon’ Vuçiç: Sa vjen e tregon Serbinë si një vend autoritar
18/02 13:59
Top Channel/ Talat Xhaferri uron pavarësinë/ Përshëndetja e kryeministrit të Maqedonisë për Kosovën
17/02 14:58
Top News/ ‘Të firmosen marrëveshjet me Serbinë’, Kurti i prerë me zyrtarët e BE-së: Hiqni masat
17/02 12:17