Top News – Golden Globes në krizë/ Tom Cruise kthen çmimet, NBC pezullon ceremoninë
11/05/2021 18:35

Tom Cruise ka kthyer mbrapsht 3 Globat e Artë të fituar prej tij, në shenjë proteste ndaj Shoqatës së Shtypit të Hollivudit, HFPA, një grup I vogël gazetarësh që votojnë për cmimet. Aktori, I cili ka fituar globin e artë për filmat “I lindur më 4 Korrik”, “Jerry Maguire” dhe “Magnolia”, është vetëm njëri nga të shumtët që kanë dalë kundër HFPA-së, që kur Los Angeles Times publikoi disa aludime për korrupsion dhe sjellje të pahijshme në radhët e saj, si dhe për mungesën e anëtarëve me ngjyrë. Rrjeti NBC ka bërë të ditur se nuk do ta organizojë ceremoninë e cmimeve për vitin 2022. Ata thanë se besojnë që HFPA-ja është e vendosur të bejë një reformë rrënjësore, edhe pse e dinë që kjo do të kërkojë kohë, dhe është pikërisht kjo arsyeja e pezullimit të dhënies së cmimeve, me shpresën për të rifilluar në janar të vitit 2023. Rrjeti e ka organizuar ceremoninë e Golden Globes që nga viti 1996, duke I paguar të drejtat 60 milionë $ në vit. Ceremonia e fundit, ku u shpall fitues filmi “Nomadland”, pati një rënie të audiencës prej 60%.

Top News – BE humb gjyqin me AstraZeneca/ Por duhet të realizojë detyrimet dhe afatet e dorëzimit
18/06 22:06
Top News – Gruaja shpëton paq nga arinjtë/ Alaskë, 55 vjeçarja gjendet pas dy ditë kërkimesh
18/06 22:01
Top News – Varianti Delta pushton Moskën/ Kufizime të reja pas trefishimit të rasteve
18/06 21:59
Top Channel/ Pilulat anti-viral kundër covid/ SHBA, 3.2 mld $ për të parandaluar pandemi të reja
18/06 19:57
Top Channel/Gjykata britanike lehtëson emigrantët, kujdestarët e fëmijëve marrin lejen e përhershme
18/06 19:46
Top News – Kalifornia apo Kali-furrnalta… Temp. 54 gradë C, shpallet gjendja e jashtëzakonshme
18/06 18:58
Top News – Kim Jon Un, dialog me Biden/ Tentativa e parë për komunikimin diplomatik
18/06 15:49
Top Channel/ Videoja që po tmerron Kinën, ujqit lëshohen të “shqyejnë” aktorët e reality show-t!
18/06 15:48
Top Channel/ 600 mijë USD, del në shitje shtëpia “nga ferri”- lumë kërkesash!
18/06 15:46
Top Channel/ Hyn në lojë dhe Austria, mblidhen në Vjenë liderët e Ballkanit Perëndimor!
18/06 15:12
Top News – Incident, apo një rikthim i luftës!/ Paqja izraelito-palestineze në ‘fije të perit’
18/06 15:05
Top Channel/ “Përvëlohet” Italia, temperaturat këtë fundjave deri në 41 gradë!
18/06 14:04
Top News – Stuhi si përbindësh në Florida/ Rikthehet ‘Goxilla’ e qershorit të vitit 2020
18/06 13:55
Top Channel/ Arma “sekrete” që mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!
18/06 13:23
Top News – Për një biletë ‘Gërvish dhe fito’/ Italiani plagos me thikë emigrantin shqiptar
18/06 12:04
Top Channel/ Gjermania heq kufizimet për shqiptarët, kufiri kalohet tani pa asnjë pengesë
18/06 12:01
Top Channel/ Kombinimi i vaksinave, ekspertët: Mund të jetë vërtet i suksesshëm!
18/06 11:59
Top Channel/ Frikë në Florida, pritet stuhia përbindësh e rerës nga shkretëtira!
18/06 11:17
Top Channel/ 20 vjecaren në Greqi e vrau i shoqi, detaji që e nxorri zbuluar para policisë
18/06 10:43
Top Channel/ Rimëkëmbja pas pandemisë, presidentja e KE në Athinë, prezanton planin
18/06 01:13