Top News – Gjermania nuk i jep armë Ukrainës /Qëndrimi, i bazuar te historia dhe nevojat e energjisë
26/01/2022 12:28

Refuzimi i Gjermanisë për t’i ofruar armë Ukrainës, ndryshe nga anëtarët e tjerë të NATO-s, ka irrituar disa aleatë dhe ka ngritur pikëpyetje rreth vendosmërisë së Berlinit për t'i dalë kundër Rusisë. Kjo çështje u vu në qendër të vëmendjes gjatë fundjavës pas një njoftimi se Berlini kishte arritur deri aty sa të mos lejonte Estoninë që të dërgonte avionë të vjetër gjermanë në Kiev për ta ndihmuar në mbrojtjen përballë trupave ruse që janë grumbulluar në masë pranë kufirit ukrainas.

Top News – Ta ‘vëmë nën fre’ Kim Jong un-in / SHBA dhe Koreja e Jugut kërkojnë masa frenuese
21/05 14:08
Top News – Rusia hakmerret me Finlandën / Ndalon eksportet e gazit, nuk pagoi me rubla
21/05 14:06
Top News – Frikë nga lia e majmunëve / OBSH paralajmëron shtim të rasteve gjatë verës
21/05 14:04
Top Channel/Rusia fillon ndaj Finlandës luftën e gazit: Moska i mbyll rubinetat!
21/05 14:03
Top News – Schroeder largohet nga Rosneft / Ish kancelari gjerman dorëzohet përballë presionit
21/05 14:00
Top News – Truprojat e Biden të dehur! / ’Sherr’ para hotelit në Korenë e Jugut
21/05 13:58
Top Channel/Putini ka vdekur? Kujdes kur TV rus të transmetojë “Liqenin e Mjelmave”!
21/05 13:54
Top News – Përse përplasen autobusët nga Kosova! / Ekspertët tregojnë shkaqet: Nuk respektohet kodi
21/05 12:54
Top News – Tornado të fuqishme në Gjermani/ Lanë pas shkatërrim, 43 persona të lënduar
21/05 12:53
Top News – Finlanda dhe Suedia në NATO / Ndikim edhe në Ballkanin Perëndimor
21/05 12:36
Top Channel/ OBSH jep alarmin: Lija e majmunit, “shpërthen” në muajt e verës!
21/05 12:12
Top Channel/”Azovstali është i yni”, Rusia shpall fitoren- komandanti largohet me autoblindë!
21/05 12:05
Top Channel/Temperatura në Spanjë 42 gradë: Përvëlim në mes të majit, ekspertët ngrenë supet!
21/05 11:58
Top Channel/Britania: “Të armatosim Moldavinë”, “të betonojmë” përpara Rusisë!
21/05 11:46
Top Channel/Finlanda e Suedia në NATO, fuziqohet Ballkani: Misione në Kosovë!
21/05 11:45
Top Channel/ Bletë-rritësit në Tunizi përdorin sistemin elektronik paralajmërimi
20/05 22:41
Top Channel/ Shoigu: Rusia do shtojë bazat në perëndim si reagim ndaj zgjerimit të NATO-s
20/05 22:40
Top Channel/ Imazhe të kufirit mes dy Koreve para vizitës së Biden në Seul
20/05 22:39
Top News-Në Britani për një jetë më të mire/Mori dënim me burg pasi u gjet në një shtëpi bari
20/05 21:09
Top News- A do ta sulmojë Ukraina-Rusinë! / Zelensky mund të synojë territor rus për shkëmbim!
20/05 20:14