Top News- Gara shpejtësie në rrugën e Arbrit/ Zbulohen rastësisht edhe dy persona në kërkim
05/12/2021 15:53

Policia e Shtetit ka vijuar sërish kontrollet intensive në vend, në mënyrë për të parandaluar aksidentet e mundshme. Në njoftim bëhet me dije vijon të jetë I lartë numri I drejtuesve të cilët konsumojnë alkool në drejtimin e makinës. Gjithashtu janë regjistruar dhe raste, ku u janë ofruar lekë efektivëve të rrugores. Në të gjitha rastet, këta persona janë shoqëruar në komisariat. Kontrollet kryesore kanë vijuar në Tiranë, aty ku dhe numri I mjeteve është më I madh. Në kryeqytet bëhet me dije se janë arrestuar 6 persona, pasi janë konstatuar të dehur në drejtimin e mjetit. Si dhe u proceduan penalisht për drejtim mjeti dhe motomjeti pa leje drejtimi 4 shtetas. Gjithashtu janë pezulluar 12 leje drejtimi për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit. Si rezultat i kontrolleve nga shërbimet e Policisë Rrugore, janë kapur dy shtetas të shpallur në kërkim policor, ku në përfundim të veprimeve janë proceduar penalisht për vjedhje dhe lëndë narkotike. Në rrugën e "Arbërit", gjatë kësaj të diele janë pezulluar 5 leje drejtimi dhe janë vendosur 14 masa administrative për shpejtësi, por pa sanksionin e pezullimit të lejes së drejtimit. Gjithashtu janë ndëshkuar me masë administrative për gara shpejtësie dhe mos rregullim shpejtësie në qendrat e banuara 6 drejtues mjetesh, 8 për zhurma shqetësuese nga mënyra e drejtimit të automjeteve sportive, 11 për errësim të xhamit parapritës, 79 drejtues mjetesh për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit. Policia bën me dije se aksionet do të vijojnë përgjatë këtyre ditëve, në kuadër dhe të fluksit të muajit dhjetor.

Top Channel/ Autobusi merr para makinën, 5 të rinj vdesin në vend në Itali
23/01 20:51
Top Channel/ Hetuesi i tradhtive. Rrëfimi i një hetuesi privat që gjurmon bashkëshortët
23/01 20:50
Top Channel/Sot nis “Ëndërrtjerrësit”.Ribashkohen ata që kanë bërë Top Channel ekranin e shqiptarëve
23/01 20:50
Top Channel/ Karantina bëhet 7 ditë, thirrja e mjekes pediatër: Vaksinoni fëmijët!
23/01 20:41
Top Channel/ Mësuesit po braktisin profesionin, kriza globale në arsim prek dhe Shqipërinë
23/01 20:39
Top Channel/ Lagje e re për 13 mijë banorë. Tek “5 maji”, projekt për të ndërtuar 60 godina të reja
23/01 20:25
Top Channel/ Lehtësohen kreditë për bizneset, kushte më të lehta në kredidhënie për shkak të…
23/01 20:09
Top Channel/ Si po menaxhohen koncesionet. Qeveria pranon se nuk ka kapacitete për menaxhimin
23/01 20:05
Top Channel/ Ngrica deri të mërkurën , por e marta do jetë dita më e ftohtë
23/01 19:58
Top Channel/ Turistët lahen në ujëvarën e Thethit,futen në ujë kur jashtë temperatura ishte -7 gradë
23/01 19:56
Top Channel/ Çifti i pensionistëve: Ngrohemi me gaz, energjia është e shtrenjtë
23/01 19:47
Top Channel/Prindi qëndron me fëmijën.Shkollat 3 ditë mbyllur,vendimi për punonjësit e administratës
23/01 19:36
Top News – Shqiptarët e ekzekutuar në Ekuador/ Hesapet e kokainës dhe miliardat e trafikut
23/01 18:04
Top News – Mbyllja e shkollave pas motit ekstrem/Një vendim i ri dhe për prindërit e punësuar
23/01 17:20
Top News – Vritet në Ekuador trafikanti shqiptar/ Zbulohet identiteti, ja si e ekzektuan mafiozët
23/01 17:19
Top News – Qyteza e mistershme pranë Shqipërisë/Dëshmon legjendën që ndryshoi botën antike
23/01 17:17
Top Channel/ I ftohti ekstrem, rrugët e Korçës mbushen me dëborë dhe ngrica
23/01 17:00
Top News- Frontex, në malin me borë të Moravës!/ 30 emigrantë zbulohen në temperatura nën zero
23/01 16:27
Top News- Drogë, para dhe baza për bitcoin!/ 10 operacione me 41 të arrestuar në Shqipëri
23/01 16:16
Top News – Të rinjtë sfidojnë temperaturat minus 6 gradë në Theth, lahen në lumë
23/01 16:04