Top News – Frika nga koronavirusi/ Kabina e bebeve! Prezantim i sigurt i të sapolindurve
15/08/2020 16:20

Një kamion i transformuar me një faqe të madhe xhami në njërën anë, ndihmon familjet të prezantojnë foshnjat e sapolindura me familjarë dhe miq në Meksikë, duke respektuar kështu distancën sociale dhe në siguri të plotë nga koronavirusi. Kanë qenë disa biznesmenë të prekur nga kriza, që patën idenë e transformimit të kamionëve për takimin e parë ballë për ballë me anëtarët më të rinj të familjeve. Një karrige, lule dhe foto fëmijësh dekorojnë kabinën nga e cila, prindërit e rinj ua prezantojnë fëmijën gjyshërve ose të afërmve të tjera, pa rrezikun e infektimit. Dhe gëzimi është jo i vogël. Këta gjyshër, kishin një muaj që prisnin të shihnin nipin e tyre, nga i cili kishin parë vetëm video dhe foto.

Top News – Luftoi fort/ Modelja e njohur humbet fëmijën
01/10 13:49
Top News – Roli që i ndryshoi jetën/ Julia Roberts- ishte për një tjetër
01/10 13:46
Top News – Bosnje, vriten emigrantet/ Afganët sulmojnë Pakistanezët
01/10 13:36
Top News – Dita ndërkombëtare e kafes, bota kremton 1 tetorin
01/10 13:30
Top News – Gjenden super-antitrupat, bllokojnë sulmin e koronavirusit
01/10 12:25
Top News – Nagorno Karabak, Rusia: Uluni e bisedoni, përndryshe…
01/10 11:48
Top News – Navalny: Putin qëndron pas helmimit tim
01/10 11:31
Top News – Fyerjet mes Trump e Biden/ Ndryshojnë rregullat e debatit
01/10 11:12
Top News – Vrasësi i Twitterit/ `Viktimat ma dhanë lejen vetë`!
01/10 11:07
Top News – Luftë deri në fund/ Premtimi i liderit të Azerbajxhanit
30/09 22:12
Top News – Qeveria në Çeki/ Rikthen gjëndjen e jashtëzakonshme
30/09 21:59
Top News – Taksia fluturuese/ Prezantohet në Paris ‘volocity’
30/09 21:55
Top News – Debati Trump-Biden/ Pas kandidateve përplasen sondazhet
30/09 20:07
Top News – BB, 12 mld usd/ Vaksina në vendet e varfra
30/09 19:17
Top News – Tronditet Parisi/ Avioni kalon barrierën e zërit
30/09 19:14
Top News – Vendimi i Gjenevës/ Paga minimale mujore 4 mijë euro
30/09 19:12
Top News – Ajrim vs koronavirusit/ Formula e qeverisë Gjermane
30/09 19:04
Top News – Pompeo zemëron Papën/ ’Trego kurajo përballe Kinës’
30/09 19:01
Top News – 493 ditë pas zgjedhjeve/ Belgjika me kryeministër të ri
30/09 19:00
Top News – Ekzekutivit Hungarez/ Twitter i mbyll befas llogarinë
30/09 18:13