Top News – Fëmijët në izolim/ Francë, zbulojnë dy Lingota Ari
30/05/2020 14:53

Dy fëmijë francezë, gjatë qëndrimit në izolim, bënë një zbulim fatlum. Ata gjetën dy shufra ari në një dollap të vjetër, në një shtëpi në rajonin Vendome. Thesari është vlerësuar se kap vlerën e mbi 100 mijë eurove dhe tani ai do të dalë në ankand. Ishin dy fëmijë të moshës 10 dhe 12 vjec, ata që kishin shkuar të kërkonin carcafë të vjetër në dollapin e gjyshes së tyre, e prej tyre kishin rënë dy objektet. Të dy shufrat, kishin rezultuar të ishin ar i pastër, secila me peshë 1 kg.

Top News – Covid-19/ Teksasi bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në ambjente publike
03/07 12:55
Top News – Kim Jong-un i bën thirrje popullit: Vëmendje maksimale në luftën me COVID-19
03/07 12:55
Top News – Porosia në shtëpi vjen me një lamborgini në Dubai!
03/07 12:55
Top News – Kryeministri francez Edouard Philippe dorëhiqet nga posti
03/07 12:27
Top News – Shkencëtari: Virusi i ri/ 100 herë më i keq se covid 19
02/07 20:00
Top News – Zjarret në Amazonë/ Shpërthim rekord vatrash
02/07 18:52
Top News – Krime seksuale/ Arrestohet ish-i i Jeffrey Epstein
02/07 18:39
Top News – Pavaresisht pandemisë/ SHBA, 4.8 milionë vende pune
02/07 18:38
Top News – Del aplikacioni gjurmues i simptomave të Covid
02/07 17:43
Top News – BE, thirrje për hetim të parregullsive në votimet në Rusi
02/07 16:58
Top News – “Presidenti i përjetshëm”! Mbështetje e fortë për Putinin
02/07 14:49
Top News – Hagia Sophia, do të kthehet apo jo në xhami?
02/07 14:48
Top News – Rush vs Murdok/ 2 milionë dollarë dëmshpërblim
02/07 13:46
Top News – Zbulohen disa metra nën ujë/ Indigjenët e Australisë, gjurmë nga 10 mijë vjet më parë
02/07 13:42
Top News – Trump ndryshon ton/ ’Jam pro maskave mbrojtëse’
02/07 12:58
Top News – Hoteli në Vietnam/ I pari në botë i larë me flori
02/07 12:55
Top News – Rihapen piramidat në Egjipt/ Presin turistët e parë pas mbylljes
02/07 12:50
Ndërrim çarçafësh pas çdo takimi/ Amsterdam, rihapen dritaret në lagjen me drita të kuqe
02/07 12:45
Top News – Hyrja në Gjermani/ ’jo’ serbeve, shqiptareve, kosovareve
02/07 12:30
Top News – OBSH tjetër paralajmërim/ ’Pandemia po përshpejtohet’
02/07 12:26