Top News – Fatalitetet nga aksidentet si në luftë INSTAT-Në 8 muaj humbën jetën 144 persona
20/09/2021 17:53

Aksidentët vijojnë të shkaktojnë një numër të lartë fatalitetesh në rrugët e vendit. Pavarësisht se ndëshkimet dhe kontrollet e policisë kanë qenë dhe janë të vazhueshme, numri i shkelësve në timon nuk ka pësuar ulje dhe pasojat tragjike i ngjajnë të dhënave nga një betejë lufte. Sipas INSTAT në 8 muajt e vitit 2021 në rrugët e venditt, numri aksidenteve është rritur me 20,1 %, ku numërohen 919 aksidente rrugore nga 765 aksidente të ndodhura në tetëmujorin e vitit 2020-ës. Ndërkohë në këto aksidente, numri i viktimave është 144 persona nga 114 persona të vdekur në të njëjtën periudhë të një viti më parë. Pra të dhënat zyrtare konstatojnë se kanë humbur jetën rreth 30 persona më shumë në rrugët e vendit. Me gjithë të plagosurit, janë 200 persona që dolën me pasoja nga aksidentet rrugore, nga 1.250 persona gjithsej që u përfshinë këto aksidente.

Top News – Fermerët e Beratit në protestë / Kërkojnë dëmshpërblim për farat e skaduara
19/10 17:00
Top News-Dy projekte për ujësjellësin/ Nënshkruhen marrëveshjet për investime në Tiranë
19/10 16:59
Top News – Të hapen negociatat me Shqipërinë / Varhelyi nuk jep datë për konferencën ndërqeveritare
19/10 16:49
Top Channel/ A prek vettingu personat e shpallur non grata? Alibeaj zbërthen propozimin e PD
19/10 16:42
Top Channel/ A e fut në kolaps Vettingu në Politikë SPAK-un? Ja si përgjigjet nënkryetari i PD
19/10 16:42
Top Channel/ Harta e re territoriale, Alibeaj: Ja pika ku duhet te nisë puna për reformën
19/10 16:41
Top Channel/ Reforma Territoriale sipas PD, nënkryetari demokrat Enkelejd Alibeaj skicon hartën e re
19/10 16:41
Top Channel/ PD kërkon një hartë të re territoriale, Alibeaj: Ja pse kërkojmë rikthimin e Komunave
19/10 16:41
Top Channel/ Alibeaj zbulon arsyen e amendamenteve kushtetuese të PD: Rama e ndryshoi Kushtetutën…
19/10 16:40
Top Channel/ Alibeaj: PS ndryshoi në mënyrë diabolike Kushtetutën në 30 Korrik, të zhbëhet!
19/10 16:39
Top Channel/ PS ftesë për shtyrjen e afateve të organeve të Vettingut, vjen reagimi i parë në PD
19/10 16:39
Top Channel/Amendamentet Kushtetuese,Alibeaj:PD nuk kërkon pazar me mazhorancën, nuk vendosim kushte
19/10 16:39
Top Channel/ Zgjatja e afateve të Vettingut, çfarë do bënte PD nëse kërkesa do vinte nga SHBA dhe BE
19/10 16:38
Top Channel/ Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani
19/10 16:04
Top Channel/ Shqipëria- Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria angazhohen për lidhje infrastrukturore
19/10 15:37
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top Channel/ Dy projekte për ujësjellësin, nënshkruhen marrëveshjet për investime të reja në Tiranë
19/10 15:31
Top Channel/ Vaksina e tretë, mbi 60 vjeç/Fëmijët mbi 12 vjeç me probleme shëndetësore do vaksinohen
19/10 15:26
Top Channel/ Studentët nuk pengohen në Korçë, lejohen që të gjithë të hyjnë në mësim
19/10 15:22
Top Channel/ Durrës, studentët, të gjithë në mësim/ “Java e parë eksperimentale”
19/10 15:22