Top News – Erdogan nën kritika për zjarret/ Bashkimi Evropian nis ndihmë për Turqinë
02/08/2021 14:38

Bashkimi Evropian ka nisur ndihmë për Turqinë të hënën, ndërsa edhe vullnetarë u janë bashkuar zjarrfikësve për të luftuar me flakët që kanë marrë tetë jetë njerëzish dhe që kanë rritur presionin ndaj presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan. Zjarret janë duke u zgjeruar në rajonet turistike të Turqisë, në brigjet e Mesdheut dhe Egjeut, duke cuar edhe në evakuimin e turistëve nga hotelet. Mirëpo kjo situatë ka ekspozuar edhe Erdoganin – që përballet me zgjedhje brenda dy vjetëve – me një valë të re kritikash për përgjigjen e tij ndaj situatës.

Top News – Vrau mësuesen 36 vjeçare / Britani, shqiptari Koçi Selamaj del para gjykatës
28/09 11:50
Top Channel/ Biden merr dozën e tretë: “Të vaksinohen sa më shumë njerëz”!
28/09 11:46
Top Channel/ Kriza e karburanteve, Britania dërgon ushtrinë-Scholz: Ja Brexit-i juaj!
28/09 11:40
Top Channel/ “Porta e Zeusit”, arkeologët e gjejnë në Turqi!
28/09 11:29
Top Channel/Dëshmia e emigrantit:“Forcat greke më lanë të vdisja më goditën e më hodhën në ujë?
28/09 11:17
Top Channel/ Kremlini kërcënon Nato-n: Mos guxoni të afroheni, do shkelni “vijat e kuqe” të Putin!
28/09 11:04
Top Channel/ Rritën çmimet, Turqia kontroll pesë supermarketeve të mëdha!
28/09 11:03
Top News – Kriza e karburantit në Britani / Johnson angazhon ushtrinë për furnizimet
28/09 10:58
Top News – Koreja e Veriut ‘qëllon’ sërish / Kim teston raketën, jugu prezanton nëndetësen e re
28/09 10:50
Top News – Pilulat kundër koronavirusit / Pfizer fillon testimin në shkallë të gjerë
28/09 10:47
Top News – ‘Varreza e trenave’… / Lokomotivat franceze rikthehen në jetë
27/09 23:36
Top News – Tmerr në avionin me 175 pasagjerë / Bie pikiatë për qindra metra, goditet nga rrufeja
27/09 22:59
Top News – Tanket serbe në kufi / Ja pamjet…tensionet të larta në Kosovën e veriut
27/09 22:49
Top News – Treni doli nga binarët… / Hetuesit në skenën e aksidentit vdekjeprurës
27/09 22:49
Top News – Biden merr dozën përforcuese / Bën apel për më shumë vaksinime
27/09 22:48
Top News – Më e mira në botë… / Vera argjentinase, e para për të tretin vit radhazi
27/09 22:48
Top News – Grupi legjendar “Queen” / Gjysmë shekulli jetë, hap dyqanin në Londër
27/09 22:48
Top News- Donte ta rrëmbente/ Planet e CIA-s kundër Julian Assagne
27/09 22:25
Top Channel/ Rrugëtimi i rrezikshëm i xhunglës kolumbiane nga emigrantët haitianë drejt SHBA
27/09 22:14
Top Channel/ Tregtarët e qilimave e antikave në Kabul ankohen për largimin e të huajve
27/09 22:14