Top News – Ekstradohet Indrit Taullai/ Akuzohet për dy vrasjet e bujshme në 2005
15/01/2021 16:28

Indrit Taullai, i akuzuar për vrasjen e Klodian Saliut dhe Vajdin Lamajt, ekzekutimet e bujshme të ndodhura në vitin 2005, është ektraduar këtë të premte në vendin tonë nga Kosova. Përmes njoftimit zyrtar, Interpol Tirana bëri me dije se Taullai që u vu në pranga një muaj më parë në Kosovë ndodhet tashmën ë Shqipëri ku është caktuar masa ‘arrest me burg’ për të. Taullai u arrestua në Prizren më 6 dhjetor në një qendër tregtare. Gjykata e Posaçme e Apelit ka shpallur masën arreste me burg përveccse për Taullain edhe për Emiljano Shullazin, Plaurent Dervishaj, Indrit Rusin e Viktor Ymerin. Të gjithë këta persona përfshirë dhe bashkëpuntorin e prokurorisë SPAK, Luftar Reçin, akuzohen si ideatorët dhe autorët e vrasjes së Klodian Saliut dhe biznesmenit Vajdin Lame, ngjarje të ndodhura në shkurt të vitit 2005. Në Dubai si i impikuar në këto dy vrasje, u arrestua Plaurent Dervishaj, i cili sapo kishte hipur në një avion Charter dhe ndodhej në pistë gati për fluturim.

Top News – “902 mijë zgjedhës me karta të skaduara”/ KQZ-të infektuarit me covid, mbeten pa votuar
25/02 15:13
“Brenda 15 marsit…”/ Vaksinimi në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv
25/02 14:34
Top News – Veliaj me banorët e Tiranës/ Kriter për të qenë i LSI-së është SPAK-u
25/02 14:29
Top News – Kufizimet mbeten në fuqi/ Ende nuk ka konfirmim për variantet e tjera
25/02 14:29
Situata e covid në Pogradec/ 21 raste në bilancin e fundit
25/02 13:21
Gjirokastër, 70% e testimeve pozitive/ Riienfektohen dy punonjës në burgun e Bëncës
25/02 13:21
Nuk ka masa të reja kufizuese/ Mbetet në fuqi ndalimqarkullimi 20:00-06.00
25/02 13:21
Top News – Vettingu, futet në krizë Gjykata/ Shkarkohet gjyqtarja e Apelit të Tiranës
25/02 13:14
Top News – Meta hap portal në Presidencë/ ‘Denonconi tek unë presionet për zgjedhjet!’
25/02 13:14
Top News – Basha-Nuk do të bëj mrekullira/ ‘Mjafton të bëjmë sa ç’bën Maqedonia’
25/02 13:13
Mbledhje për gjyqtaren e Krujës/ KLGJ mblidhet për procedimin ndaj Enekelejda Hoxhës
25/02 13:08
Vrasje në qendër të Tiranës/ Viktima me tre emra dhe precedentë penalë, u qëllua me silenciator
25/02 13:08
Top News – Vdekja e minatorit në minierë/ Bulqizë, një në pranga, një në pocedim
25/02 12:55
Bulqizë/ Qendra e Kujdesit Shëndetësor jashtë kushteve optimale, çatia pothuajse e shkatërruar
25/02 12:24
Komiteti Teknik i Ekspertëve: Mbeten në fuqi kufizimet aktuale
25/02 12:23
Benet Beci: KESH do të transformojë zonën përreth liqeneve Vau Dejës- Koman, në destinacion turistik
25/02 12:22
Taksistët e Shkodrës në protestë/ Kërkojnë disiplinimin e taksive që punojnë në të zezë
25/02 12:19
Top News – Kush ishte Behar Sofia!/ Nga miku i Dritan Dajtit tek heroina në Turqi
25/02 12:13
Rruga e shembur që prej janarit/ Lezhë-Kallmet, mungon sinjalistika për rrezikun
25/02 12:11
Aksident në Vlorë, makina përplaset me motorin, një i plagosur
25/02 11:46