Top News – “Ejani ne qoshen e vetme pa korona”, Mali i Zi josh turistët!
28/05/2020 14:04

Kur kishin kaluar më pak se dy muaj pasi konfirmoi rastin e parë me koronavirus, Mali i Zi, është vendi i parë në Evropë që e shpalli veten pa koronavirus, një histori suksesi që vendi i vogël shpreson tani se do të tërheqë turistët në plazhet e tij në Adriatik, këtë verë. Prej javësh, stafet e hoteleve kanë sistemuar plazhet e zbrazura, pasi pandemia ka mbajtur larg vizitorët që normalisht do të vinin me avionë, anije dhe makina, në këtë periudhë të vitit. Por më në fund, tani ka shpresë pasi mali i zi njoftoi se nuk kishte më asnjë rast aktiv të covid 19. Dhe operatorët turistikë e kanë rrëmbyer menjëherë mundësinë duke e quajtur malin e zi, vendin e parë të Evropës pa covid 19, në videot promocionale që tregojnë bukuritë e vendit, me plazhet që gjarpërojnë përgjatë jugut dhe malet e larta në veri.

Top News – Kryeministri australian: S’kemi kontroll mbi virusin
08/07 12:40
Top News – Drejtori i FBI-së: Kina, kërcënimi më i madh për SHBA-në
08/07 12:22
Top News – OBSH për virusin: Rri në ajër, kondicioneri s’ka rol
08/07 11:56
Top News – SHBA/ Studentët të zemëruar nga vendimi për vizat
08/07 11:43
Top News – Grenell, vizat: Të mbyllet liberalizimi për Kosovën
08/07 11:15
Top News – Vuçiç paralajmëron vendosjen e orës policore/ Beogradi ‘ndizet’ nga protestat
08/07 10:28
Top News – Eurodeputetët e PE/ Kërkojnë liberalizimin për Kosovën
07/07 21:46
Top News – Spitali në Romë/ Ndan binjakët e bashkuara në kokë
07/07 20:47
Top News – Kryeson Japonia/ Pasaportat më të fuqishme në botë
07/07 20:40
Top News – Studimi në Britani/ 22% e të prekurve me simptoma
07/07 19:25
Top News – Murtaja bubonike/ OBSH: Për momentin nuk ka rrezik
07/07 19:18
Top News – Presidenti i Brazilit/ Bolsonaro preket nga koronavirusi
07/07 19:16
Top News – Angli, mbyllen 3 pube/ Të dehurit nuk ruajnë distancën
07/07 18:57
Top News – Lufta ndaj Hiv-Aids/ Koronavirusi rrezikon përparimet
07/07 18:56
Top News – Nudo e pa maska në liqen/ Itali, gjoba të majme për turistët
07/07 18:26
Top News – Skandali në SHBA/ Kopje të kasetave të Epstein
07/07 18:21
Top News – Rikthehet izolimi/ Melburni mbyllet për gjashtë javë
07/07 18:18
Top News – Temperaturat në Arktik/ Qershori, me i nxehti i regjistruar
07/07 18:01
Top News – Pretendohet se s’ka infeksione me Covid/ Misioni i OBSH-së ‘zbarkon’ në Turkmenistan
07/07 15:31
Top News – Macron shkarkon ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner
07/07 15:02