Top News – E rrallë nga samsungu/ Telefon me ekran që mbështillet
21/09/2020 23:16

Telefonët e palosshëm të Samsungut I kemi parë, por sipas Techradar, ai i radhës po projektohet me një tjetër risi. Thuhet se ky telefon do të ketë një ekran i cili mbështillet dhe rrotullohet, e që mund të tërhiqet kur dëshironi të përdorni pajisjen. Nëse një smartfonë I tillë do të prodhohet vërtet, aim und të kërkojë vite për të dalë në treg prej teknologjisë tejet të avansuar. Pavarësisht vështirësive të prodhimit, ai besohet se do të jetë mjaft efikas për përdoruesit sepse mund t`I ofrojë një ekran të madh në një pajisje relativisht të vogël. Për këtë arsye, në rrjet dhe kanë filluar ta quajnë Samsung Galaxy Z Roll, jo sepse ka ndonjë të dhënë për emërtimin e tij, por sepse, sic thonë ata apasionuarit pas celularëve të rinj, ka kuptim duke pasur parasysh pamjen e tij.

Anglia hyn në izolim 1 mujor/ Konferenca e pazakontë e Johnson që njofton karantinën e dytë
31/10 20:00
Turqi, viktimë një shqiptare e Kosovës/Operacionet nën rrënoja, 37 të vdekur dhe mbi 880 të plagosur
31/10 19:39
Top News – Turqi, tërmeti tragjik/ Rritet bilanci i viktimave në Izmir
31/10 19:00
Top News – Halloween i ‘kufizuar’/ Në kushtet e pandemisë globale
31/10 18:41
Top News – Kundër Trump e Macron/ Zemërimi i këpucarit palestinez
31/10 18:40
Top News – Martesë në distancë… Ceremonia zhvillohet në skype
31/10 18:38
Top News – ‘Ngecën’ ne lavatriçe/ Zjarrfikësit shpëtojnë tre burra
31/10 18:37
Top News – Rekord infektimesh/ SHBA, 94 mijë raste të reja
31/10 18:36
Top News – ‘B1’ për Shqipërinë/ Moody’s konfirmon vlerësimin
31/10 18:31
Top News – Miliona, si klandestin! Dikur shqiptarët, tani sirianët!
31/10 18:28
Top News – Legjendari 007/ Ndahet nga jeta Sir Sean Connery
31/10 16:45
Boris Johnson përkulet para shkencëtarëve, çdo gjë mbyllet nga e mërkura deri më 1 dhjetor
31/10 15:51
Top News – Pak dite para zgjedhjeve/ Trump e Biden ‘ndezin’ fushatën
31/10 14:49
Top News – Komisioni Evropian/ Procedurë ndëshkimi për Hungarinë
31/10 14:47
Top News – Power Rangers sexy/ Kylie Jenner vishet për Halloween
31/10 14:41
Top News – Rritja e infektimeve/ Johnson, plan për izolim një mujor
31/10 13:10
Top News – Projekti në Sllovaki/ Fillon testimi masiv i popullatës
31/10 13:08
Top News – Hëna e rrallë blu/ I shton ‘mister’ halloween-it
31/10 13:04
Tërmeti gjunjëzon Izmirin/ 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur, vijojnë operacionet e shpëtimit
31/10 02:11
Tërmeti në Izmir/ Viktima, të plagosur dhe godina të shkatërruara. Vijojnë operacionet e shpëtimit
30/10 20:16