Top News – E mban ‘sekret’ firmën/ Von der Leyen merr dozën e parë të vaksinës
15/04/2021 22:34

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit. Ajo postoi në Tëitter një fotografi duke u vaksinuar dhe shkroi : “Jam shumë e lumtur që kam marrë sot dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19. “Ritmi i vaksinimit do të përshpejtohet, pasi dërgesat në BE po përshpejtohen”, shtoi ajo Një zëdhënës i saj tha se ka qenë radha e von der Leyenit për t’u vaksinuar, në bazë të rregullave të fushatës së vaksinimit në Belgjikë. Sipas tij, deri më tani janë vaksinuar shtatë nga 27 komisionarët evropianë. Nga ana tjetër Bashkimi Evropian është kritikuar për fushatë të ngadalshme vaksinimi, por zyrtarët në Bruksel kanë fajësuar problemet me furnizimin. Ndërsa BE-ja ka miratuar për përdorim katër vaksina kundër koronavirusit: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca dhe Johnson & Johnson dhe të gjitha, përveç të fundit, duhet të jepen me nga dy doza për të qenë sa më efektive.

Top Channel/ “Krizë e madhe”? Në Kent të Anglisë, “plas” vjedhja e kapakëve të pusetave!
16/05 15:04
Top News – Raketat që bien mbi Izrael/ Hamasi i prodhoi me projektet e Iranit
16/05 15:02
Top News – Kur të bëhet mbret…/ Princi Çarls do të hapë kështjellat për publikun
16/05 14:55
Top News – Tornado në Wuhan/ Të zhdukur dhe të lënduar në qytetin ku lindi covid-i
16/05 14:52
Top News – Irani mbështet Hamasin/ Rojat revolucionare konfirmojnë-jemi me ju!
16/05 14:51
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, tornadoja e “dyfishtë” shkatërrimtare godet Wuhanin!
16/05 14:37
Top Channel/ Vuçiç ha byrek përpara takimit me Kurtin: “Do jetë javë e vështirë”!
16/05 14:36
Top News – ‘Vaksina’ e Izraelit ndaj raketave/ Iron Dome, mburoja e padukshme që e bën natën, ditë
16/05 13:50
Top Channel/ Gjermania, lehtësime për udhëtimet- çfarë i duhet shtetasve shqiptarë!
16/05 13:29
Top News – Një Dee-Jay shekullor/ Ray Cordeiro ‘del në pension’ në moshën 96 vjeçare
16/05 12:57
Top News – ‘E ka kush e ka’ në Mars/ Kina përparon në garën me Shba dhe Rusinë
16/05 12:49
Top News – 10 mijë km larg shtëpisë…/ Balena gri humb rrugën, si do të dalë nga Mesdheu…
16/05 12:48
Top Channel/ Daniel Serwer: Serbia mund të paditet për genocid në Kosovë!
16/05 12:23
Top Channel/ “ Izraelit i duhet dhënë një mësim i mirë”: Turqia teston armën e re!
16/05 12:19
Top News – Sulmi në Afganistan/ Merret përsipër nga shteti islamik
16/05 11:57
Top News – Nuk ka alternativë tjetër…/ Pasaporta e vaksinës, shpresa e vetme për udhëtimet
16/05 11:56
Top Channel/ “Mbrojtësja e Izraelit”- e vetmja gjë që mund të “shkatërrojë” Iron Dome!
16/05 11:37
Top Channel/ Izraeli me armë bërthamore, Hamasin e ndihmon Irani- cfarë arsenali kanë të dyja palët!
16/05 11:18
Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44