Top News – Dy shpërthime tritoli/ Lezhë dhe Vlorë, nuk ka të lënduar
30/10/2020 10:42

Një shpërthim me tritol ka ndodhur pranë shtëpisë së gazetarit Elidon Ndreka në Lezhë. Sipas njoftimit zyrtar te policise, behet e ditur se ngjarja ka nodhur rreth orës 00:30, në fshatin Balldre, të Lezhës, në pjesën e jashtme të hyrjes te nje banese. Shpërthimi i nje sasie te vogël te lëndës plasëse, ka sjelle si pasojë vetëm dëme të vogla materiale. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit. Nderkohe behet e ditur se prane vendngjarjes ka pasur nje kamer sigurie, pamjet e se ciles tregojne nje person qe ka zbritur nga nje automjet, ka vënë lëndën plasese dhe më pas është larguar. Po kete mengjes eshte regjistruar edhe nje tjeter shperthimi tritoli ne qytetin e Vlores, ne shtepine e nje 69 vjecari. Policia ben te ditur se ngjarja ka ndodhur ne oren 03:16, në lagjen Hajro Çakërri, Vlorë, në pjesën e jashtme të banesës së shtetasit Xh.B. Sip asje e shperthimit jane rregjistruar vetem deme te vogla materiale. priten perfundimet e grupit hetimor per te zbaardhur shkaqet e ngjarjes dhe identifikimine autorit.

Top News – Pasuritë e sekuestruara/ Këshilla amerikane për ripërdorimin
24/11 19:56
Gjeniu i verbër i kalendarit/ Romeo Deda ka një memorie fenomenale për ditët dhe numrat
24/11 19:52
Pikëpyetje për misionin e OFL/ GJKKO i sugjeron Gjonajt ndryshimin e neneve për sekuestron
24/11 19:46
Studentët, kundër mësimit online/ “Nuk ka efikasitet dhe shpenzimet mbeten të njëjta”
24/11 19:31
Bilanc edhe më i rëndë, 19 viktima/ 744 raste të reja, 455 të shtruar në 3 spitalet Covid
24/11 19:29
Top News – 2 pikat e rendit të ditës/ Emrat e kandidatëve në kushtetuese
24/11 19:25
Top News – PD, Basha me mjeket/ Vijon akuzat për fshehje viktimash
24/11 18:00
Top News – Ekzekutimet në Ekuador/ Shqiptarët, pjesë e rrjeteve mafioze
24/11 17:55
Top News – Gjobiten 512 qytetare/ Nuk mbanin maskat në rrugë
24/11 16:33
Top News – Meta i kthen në kuvend/ Ndryshimet në ligjin e policisë
24/11 16:30
A do ketë festime? Gjermania, rregulla të forta për të penguar pandeminë
24/11 16:06
1500 shtëpi në rindërtim/ Veliaj: Pjesa më e madhe përfundon para vitit të ri
24/11 15:24
Kufiri me Greqinë i mbyllur/ Sot kalojnë vetëm këmbësorët, kamionët-frigorifer dhe rastet emergjente
24/11 15:14
Në radhë për grafinë/ Tek Dispanseria nuk ka fare distancim fizik
24/11 15:13
88 raste të reja në qarkun e Korçës/ Infektohen sërish mësues, 29 prej tyre në Pogradec
24/11 15:11
Përgatitet spitali i Elbasanit/ Do presë pacientë covid nëse mbushen spitalet e Tiranës
24/11 15:10
Top News – Plagosën bashkëshortet/ Shpërthen bombola e gazit në banese
24/11 15:10
Paditet në SPAK dhëndri i Berishës/ Privatizimi i Partizanit. Padi edhe ndaj Berishës, Imamit
24/11 15:07
Top News – Rindërtim pas tërmetit/ Petrelë, shkolla drejt përfundimit
24/11 14:42
Top News – PD akuza ministres Xhaçka/ Udhëtime 10 mijë euro me helikopter
24/11 14:39