Top News-Dy kufoma në Fier dhe Korçë/Zbulohen detajet, policia nis hetimet urgjente
29/11/2021 20:07

Dy trupa pa shenja jete janë gjendur pasditen e kësa të hëne në Fier dhe Korcë. Policia e Fierit bëri me dije se në fshatin Mujalli, në një kanal të mbushur me ujë është gjetur i mbytur dhe i dekompozuar një person. Në njoftimin zyrtar nuk bëheshin me dije të dhënat në lidhje me viktimën, ndërsa pritet që detajet të zbardhen në orët në vijim. Në vendin e ngjarje është drejtuar menjëherë grupi hetimor, dhe po punon për nxjerjen e trupit nga kanali, identifikimin e tij dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. BNdërkohë, rreth orës 17:00 të pasdites, në fshatin Boboshticë është gjetur një trup I pajetë pa shenja dhune në mes të rrugës. Policia njoftoi se viktima është I moshës 70 vjec. Nga hetimet paraprake, dyshohet se vdekja mund të jetë shkaktuar nga shkaqe natyrore, mirëpo akoma nuk është konfirmuar asgjë. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Top News- Meta flet për kurthin e Edi Ramës/ Sekreti im pas 24 korrikut dhe një ballafaqim
24/01 14:15
Top Channel/ I mituri ekzekuton 65-vjeçarin, hakmerret për të atin e vrarë në 2009-n
24/01 13:32
Top Channel/ Përkujtohet 103-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit, në një ceremoni modeste në Vlorë
24/01 13:25
Top Channel/ Mbyllen shkollat në Greqi/ Moti i keq çon drejt vendimit
24/01 13:11
Top Channel/ Parashikimi i motit/ Çfarë na pret në orët në vazhdim
24/01 13:10
Top Channel/ Gjirokastra me temperatura të ulëta/ Në mëngjes dhe darkë zbritën në -2 dhe -3
24/01 13:03
Top Channel/ Temperaturat të ulëta në bregdet/ Durrësi i mbërthyer nga i ftohti i pazakontë
24/01 13:02
Top Channel/ Ngricat, probleme në Korçë! E vështirë hapja e rrugëve të fshatrave
24/01 13:01
Top Channel/ Në Lezhë më pak dalje/ Ngricat dhe mbyllja e shkollave reduktojnë lëvizjet
24/01 13:01
Top Channel/ Vermosh, – 23 gradë/ Ngricat “pushtojnë” veriun. Vështirësi në lëvizje
24/01 13:00
Top Channel/ Kopshtet dhe cerdhet janë hapur/ Nuk u mbyllën si shkollat
24/01 12:59
Top Channel/ Protestohet me ngrohëse/ Protestë para ministrisë së arsimit për mbylljen e shkollave
24/01 12:58
Top Channel/ 17-vjeçari vret për hakmarrje të moshuarin në Lezhë
24/01 12:51
Top News – Tronditet Lezha, një i vrarë me armë/ Autori dhe viktima, dyshohet një konflikt i çastit
24/01 12:51
Top News – Si mund të hyjë Berisha në zgjedhje!/ Vetëm nëse kandidatët marrin ‘bekim’ në bazë
24/01 12:42
Top News- Rama, paralajmërimi i fortë për Metën/ Pretendimet e PS për 6 bashkitë pa kryetarë
24/01 12:21
Top Channel/ Një shkrepëse për t’u ngrohur, studentët ironizojnë mungesën e ngrohjes në shkolla
24/01 12:16
Top Channel/ “Flasim për shkencë, por s’përballojmë dot as ngrohjen në shkolla”, protesta para MASH
24/01 12:16
Top Channel/ “E padrejtë”.Protestë në Morinë për vendimin e Kosovës për të kaluar kufirin me dozën 3
24/01 12:14
Top Channel/ Pa dozë të tretë nuk lejohet kalimi në Kosovë! Protestë në Morinë
24/01 12:13