Top News – Dy ditë rresht/ Kosovë, asnjë vdekje nga covid 19
30/09/2020 16:17

Për të dytën ditë me radhë, në Kosovë nuk u konfirmua asnjë rast vdekje nga koronavirusi. Niveli I rasteve të reja po ashtu duket I stabilizuar; 46 infektime u shënuan gjatë 24 orëve të fundit, një rezultat ky I analizimit të 580 kampionëve. 62 janë personat e shëruar. Kosova I regjistroi rastet e parë të sëmundjes në 13 mars e që prej atëherë janë konfirmuar gjithsej 15,620pozitive e 625 viktima. Kjo qëndrueshmeri e situatës së saj këto ditë vjen në një kohë kur ne pjesë të ndryshme të botës, përfshirë Shtetet e Bashkuara dhe Europën, ritmi I infektimeve po shtohet e afrimi I stinës së ftohtë pritet të sjellë rëndim të situatës. Sipas statistikave megjithatë, vdekshmëria është ulur në përgjithësi dhe njerëzit që infektohen tani kanë shanse më të mira të mbijetojnë krahasuar me muajt e parë të pandemisë.

Hoti në interpelancë, raporton për minishengenin dhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 19:52
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Mandati i speciales/ Prokuroria e posaçme kundër Thaçit
21/10 12:44
Ulen çmimet e perimeve/ Fermerët në Kosovë: Pandemia nuk e uli kërkesën
21/10 12:40
Top News – Prodhuesit në Kosovë/ Hiqni TVSH-në e produkteve vendase
20/10 19:22
Top News – Ambasada në Izrael, Hoti i kërkon Thaçit hapjen
20/10 12:11
Top News – Marrëveshja me Serbinë/ Kosova e kushtëzon me të pagjeturit
20/10 12:08
Top News – PDIU e Vetëvendosje/ Proteste kundër vizitës së Dendias
19/10 21:54
Prishtina, taksë për makinat e huaja/ Nisma e komunës po kundërshtohet. Ahmeti: E ka edhe Londra
19/10 19:48
Top News – Eksperti për Kosovën/ `Jo ndryshimit të kushtetutës`
19/10 19:47
Top News – Karikaturat e profetit/ Reagon bashkësia islame e Kosovës
19/10 19:34
Top News – Ujdia e Washingtonit/ Hoti takim me delegacionin amerikan
19/10 19:03
Top News – Koronavirusi në Kosovë/ 118 raste të reja dhe 3 viktima
19/10 16:53
Top News – Covid 19 në Kosovë/ Hoti- duhet kujdes maksimal
18/10 15:16
Piktori me atelie në stadium/ Nga mirëmbajtja e fushave të gjelbra, në punën me penel
17/10 19:53
Top News – Bilanci në Kosovë/ Asnjë viktimë, 148 raste të reja
17/10 18:17
Top News – Këshilli i sigurimit/ Çfarë përmban raporti për Kosovën
17/10 12:50
Top News – Kryeministri i Kosovës/ Shkarkon krerët e doganës së tatimeve
17/10 02:04
Top News – Bilanci në Kosovë/ 104 raste të reja dhe dy viktima
16/10 19:55