Top News – Digjet fasoneria/ Gjirokastër, vetëm dëme materiale
23/09/2020 12:14

Një shkëndijë elektrike që nisi në kutinë e matësave qëdrorë të energjisë elektrike ka djegur gjithë lëndën e parë në një fasoreri çantash në Gjirokastër. E ndersa raportohet se godina ka dëme të pakta, dhe nuk ka lëndime në njerëz pasi në momentin e zjarrit, punonjesi ende nuk e kishin nisur punen. Dëmi, sipas administratorëve është i konsiderueshëm. Duke qenë material letër dhe karton asgjë nuk i ka shpëtuar zjarrit, pa kursyer edhe dëme te konsiderushme në një pjesë të makinerive. Ngjarja është duke u hetuar dhe një prej dyshimeve lidhet goditjen nga një rrufe të linjës elektrike të objektit. Ne fasonerise e qytetit te Gjirokastres jane te punesuar rreth 40 puneotre, por fatmiresisht rreziku duket se është ndalur në kohë, pasi flaket jane izoluar brenda katit të dytë të godinës. Shumë pranë godinës në zonën industriale gjenden disa biznese të tjerë përfshi një pikë karburanti.

Top News – Kodi zgjedhor, ‘Venecia’/ ‘Jo procedurë urgjente, në dhjetor’
27/10 22:15
S’i shpëton dot aksionit të policisë e përplaset në trotuar, kapet shoferi duke shoqëruar 5 sirianë
27/10 21:13
Top News – Pandemia në Shqipëri/ KE: Humbën 34 mijë vende pune
27/10 19:58
Maskat, mbrojtja e parë/ Ekspertët shpjegojnë se sa rrezikojmë të pambrojtur
27/10 19:49
Kuvendi rrëzon dekretin e Metës/ Rama: Nuk hyjmë në aventurën që na fton Presidenti
27/10 19:40
Kthehen nga Siria katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 19:39
Top News – Vendimet e KLP/ Emëron disa drejtues e prokurorë
27/10 19:21
Top News – Covid, 7 jetë të humbura/ Mes viktimave dy bluza të bardha
27/10 18:11
Top News – Komuniteti Rom/ Takimi ministror për integrimin
27/10 17:59
Top News – Rrëzohet dekreti i Metës/ Kodi Zgjedhor mbetet i pandryshuar
27/10 17:57
Top News – Pandemia në Rajon/ Kosova pa ndryshim, shpërthen Bosnja
27/10 17:38
Top News – 621 gjoba për maskat/ Me covid në Kakavijë, 700.000 lekë
27/10 17:16
Intensifikohen gjobat e COVID, 621 qytetearë gjatë 24 orëve në vend
27/10 16:26
Padi kundër BKH/ Kandidatët e skualifikuar kërkojnë hetim
27/10 16:24
Gjermania në valën e dytë/ Në vend po diskutohet një mbyllje për të ulur infektimet
27/10 16:18
Ekspozita e 800 veprave/ Botimet më të vjetra në COD në kuadër të 100 vjetorit të Bibliotekës
27/10 16:16
Kuvendi rrezon dekretin e Metës/ Presidenti rrëzoi Kodin Zgjedhor. Mazhoranca do e rivotojë
27/10 16:10
Kthehen në shtëpi katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 16:08
Shpëton Universiteti Bujqësor! Regjistrohen 1350 maturantë, janë ende 450 kuota të lira
27/10 15:36
“Të ka mami zemër”/ Endri Dumani përqafon nënën e dajën pas kthimit nga ferri
27/10 15:35