Top News – Daçiç: Nuk këshilloj askënd t’i bëjë ultimatum Serbisë ose Vuçiçit
03/09/2020 11:48

Ivica Daçic deklaroi se në Washington do të ketë presione të mëdha si për Serbinë ashtu edhe për presidentin e saj Aleksandar Vuçic, por ministri I jashtëm serb e bëri të qartë se ultimatumi nuk është mënyra për të zgjidhur problemin. Në Shtëpinë e Bardhë sot pritet të takohen kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic. “Gjithmonë është folur për formimin e një kornize ekonomike, gjithçka që mund t’i përkiste normalizimit të marrëdhënieve, por edhe jetës së përditshme të njerëzve, infrastrukturës, hekurudhës, vendosjes së lirisë së lëvizjes, mallrave, kapitalit”, tha Daçic. Ai shtoi se nëse dikush pret që të jetë një takim spektakular, në kuptimin që do të shfaqet një kornizë politike dhe të diskutohët statusi i Kosovës, ky nuk do të jetë rasti sipas tij. “Nëse dikush mendon se të bëjë presion mbi Serbinë përmes disa agjendave të fshehura, unë jam i bindur se presidenti Vuçiçq do të përgjigjet në mënyrën që është në interesin tonë kombëtar dhe shtetëror,” deklaroi Dacic.

Top News – Itali, gati marrëveshja/ Tamponi 18 euro te mjeku i familjes
27/10 21:51
Top News – Viktimat e covid-it/ OBSH: Po rriten shpejt në evropë
27/10 21:23
Top News – Botuesi i Harry Potter/ Covidi ‘magji’ me shitjen e librave
27/10 19:48
Top News – Manjati kinez/ Jack ma po bën histori
27/10 19:46
Top News – Rekord infektimesh/ Greqi, shënohen edhe 12 viktima
27/10 19:45
Top News – Parashikimi i zymtë/ Gjermani, 20 mijë raste në fundjavë
27/10 19:43
Top News – Parisi paralajmëron… Francezët në vendet myslimane
27/10 19:42
Top News – Aksioni i Europolit/ Konfiskohen 352 makina të vjedhura
27/10 19:26
Top News – Lira turke në pikiatë/ Shqetësime për ekonominë e vendit
27/10 19:24
Top News – Refuzimi i maskës/ Lidhet me çrregullime antisociale
27/10 19:22
Top News – Fauci për vaksinën/ Nuk e bllokon tërësisht infeksionin
27/10 17:29
Top News – KE “i tërheq veshin”/ “Erdogan po largon Turqinë nga Evropa”
27/10 15:44
Top News – Itali, masat antiCovid/ Shpërthejnë protesta të dhunshme!
27/10 11:55
Top News – E përzgjedhura e Trumpit/ Senati konfirmon gjyqtaren Barrett
27/10 10:55
Top News – Komentet e Erdoganit, Franca tërheq ambasadorin në Turqi
27/10 10:51
Top News – Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
27/10 10:44
Top News – Shkencëtarët konfirmojnë/ Uji ekziston në sipërfaqen e hënës
26/10 22:14
Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10 22:13
Top News – Lavrov në Greqi/ Mbështet zgjerimin me 12 miljë
26/10 20:18
Top News – Merkel paralajmëron/ Jemi pranë humbjes së kontrollit
26/10 20:15