Top News – Covid në institucione/ Mbyllen zyrat në Lushnje e Kuçovë
21/09/2020 11:50

Dy punonjës të njësisë administrative Bubullime në bashkine e Lushnjes kanë rezultuar pozitiv me Covid 19. Pas daljes pozitive të këtyre punonjësve kjo njësi administrative u mbyll ditën e sotme. Gjithsej janë 8 punonjës që punojnë në zyrat e kësaj njësie administrative. Drejtoria e shendetit publik ka bere te ditur se u eshte marre tamponi personave të tjere të kësaj njësie, për të parë nëse janë të infektuar apo jo me covid 19. Nderkohe mesohet se edhe ne Institucionet publike në Kuçovë kane rezultuar punonjes te prekur nga covid. Konkretisht k rezultuar e infektuar një edukatore dhe fëmija e saj 5-vjeç qe ndiqte te njejtin kopesht, si dhe nje punonjëse fasonerie ne kete qytet. Edukatorja ka qenë aktive në punë, deri në momentin që ka shfaqur shenjat e virusit dhe pas kryerjes së tamponit ka rezultuar me koronavirus. Edukatorja është karantinuar së bashku me familjen e saj, ndërkohë që janë karantinuar edhe 12 fëmijët e grupit ku ajo punonte, të cilët do ti nënshtrohen testimit.

Top News – Kodi zgjedhor, ‘Venecia’/ ‘Jo procedurë urgjente, në dhjetor’
27/10 22:15
S’i shpëton dot aksionit të policisë e përplaset në trotuar, kapet shoferi duke shoqëruar 5 sirianë
27/10 21:13
Top News – Pandemia në Shqipëri/ KE: Humbën 34 mijë vende pune
27/10 19:58
Maskat, mbrojtja e parë/ Ekspertët shpjegojnë se sa rrezikojmë të pambrojtur
27/10 19:49
Kuvendi rrëzon dekretin e Metës/ Rama: Nuk hyjmë në aventurën që na fton Presidenti
27/10 19:40
Kthehen nga Siria katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 19:39
Top News – Vendimet e KLP/ Emëron disa drejtues e prokurorë
27/10 19:21
Top News – Covid, 7 jetë të humbura/ Mes viktimave dy bluza të bardha
27/10 18:11
Top News – Komuniteti Rom/ Takimi ministror për integrimin
27/10 17:59
Top News – Rrëzohet dekreti i Metës/ Kodi Zgjedhor mbetet i pandryshuar
27/10 17:57
Top News – Pandemia në Rajon/ Kosova pa ndryshim, shpërthen Bosnja
27/10 17:38
Top News – 621 gjoba për maskat/ Me covid në Kakavijë, 700.000 lekë
27/10 17:16
Intensifikohen gjobat e COVID, 621 qytetearë gjatë 24 orëve në vend
27/10 16:26
Padi kundër BKH/ Kandidatët e skualifikuar kërkojnë hetim
27/10 16:24
Gjermania në valën e dytë/ Në vend po diskutohet një mbyllje për të ulur infektimet
27/10 16:18
Ekspozita e 800 veprave/ Botimet më të vjetra në COD në kuadër të 100 vjetorit të Bibliotekës
27/10 16:16
Kuvendi rrezon dekretin e Metës/ Presidenti rrëzoi Kodin Zgjedhor. Mazhoranca do e rivotojë
27/10 16:10
Kthehen në shtëpi katër fëmijë/ Rama: Nxjerrja e tyre nga ferri ishte e komplikuar
27/10 16:08
Shpëton Universiteti Bujqësor! Regjistrohen 1350 maturantë, janë ende 450 kuota të lira
27/10 15:36
“Të ka mami zemër”/ Endri Dumani përqafon nënën e dajën pas kthimit nga ferri
27/10 15:35