Top News-Çfarë gjeti FBI në shtëpinë e Trump!/Publikohet urdhëri, mund të akuzohet për spiunazh
12/08/2022 23:00

Gjykata Federale në SHBA ka publikuar urdhrin që lejoi agjentet e Fbi të ushteonin kontrolle ne rezidencës e ish presidentit Donald trump në Mar a Lago. Publikimi i urdhrit erdhi pas kërkesës së bërë nga Departamentii drejtsiësë, I cili një ditë më parë kërkoi ta bënin publike, duke e konsideruar kontrollin sin je veprim të rrallë, edhe pse hetimi po vijon ende. Sipas dokumentit të publikuar, urdhri i kontrollit është miratuar më datë 5 gusht nga një gjykatës ii gjykatës federale, ku tre ditë më pas agjentët shkaun për kontrolle në rezidencës e ish presidenit Trump. Në urdhër thueht se FBI mori nga rezidenca 11 dokumeta te klaifikuara, duke shtuar se u gjetën informacione për presidentin e Francës, por nuk ka dhënë informacion më të detajuar se kaq. Në fakt, Trump tha se dokuemntat ishin të gjitha të paklasifikuar dhe të ruajtuara në një vend të sigurt. Lista e dokumentave të bërë pubkike, tregonte se inforamcioni ishte top sekret dhe prmabnte të dhëna që mund të shkaktonin dëme jashtëzakonsiht të rënëd për sigurinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Top Channel/Dalin monedhat me portretin e mbretit Karl: Nuk mban kurorë!
30/09 15:44
Top Channel/ Putin sot shpall aneksimin, SHBA: Kjo është vjedhje territoresh!
30/09 15:23
Top Channel/ ”Çmendet” inflacioni në Europë, më i larti që nga fillesat e euros!
30/09 15:21
Top News – Përse Barcelona është unike!/Qyteti më i mirë në botë për kulturën e historinë
30/09 15:18
Top News – TikTok fshin 113 milionë video!/Në rrjetin social, bum postimesh të dëmshme
30/09 15:13
Top News – Alarm bërthamor, NATO nën presion / SHBA ‘lojëra lufte’ masive para fjalimit të Putinit
30/09 15:12
Top Channel/ ”S`ka prova për Ferizajn”, Haga ndryshon aktakuzën për Thacin e të tjerët!
30/09 14:57
Top News – Reja e metanit mbulon Norvegjinë e Suedinë/Rrjedhja në Nord Stream nuk ndalet, ja pasojat
30/09 14:37
Top News – Peshkaqen në rrugët e përmbytura / Uragani shkatërron Floridën, qytetet nën ujë
30/09 14:33
Top News – Inflacioni në qiell në Eurozonë / Arrin në 10 për qind, më i larti që nga dalja e Euros
30/09 14:30
Top News – Raketa mbi karvanin me ndihma / Sulm rus në Zaporizhja, 23 viktima civile
30/09 14:29
Top News – Avionë rusë në kufi me Poloninë / NATO në alarm, ndërhyjnë Eurofighter-at italianë
30/09 14:19
Top News – Rusia po grabit tokat ukrainase / SHBA: Nuk do t’i njohim kurrë pretendimet e Putinit
30/09 14:02
Top Channel/Spanja vendos taksë plus mbi të pasurit: “Kohë krize, të paguajnë”!
30/09 14:00
TopNews-Brenda pak javësh del në qarkullim në Angli/Monedhat e reja me portretin e monarkut Charles
30/09 13:42
Top Channel/ Putin sot shpall aneksimin, SHBA: Kjo është vjedhje territoresh!
30/09 12:17
Top Channel/Viktima në Florida, Ian nuk dobësohet: Uragani drejt dy shteteve të tjera amerikane!
30/09 12:14
Top Channel/ Abazovic: Hetim “spiunëve” të Rusisë, aksioni është ndërkombëtar!
30/09 12:12
Top Channel/Çmimet e larta, shpërthejnë protestat në Francë: “Rrisni rrogat”- tërbohen tubuesit!
30/09 12:11
Top News – Partia e Birrës në zgjedhje / Premtimi zgjedhor: ’Shatërvan birre në qendër të Vjenës’
30/09 12:10