Top News – Cakaj në Shkup/ Takon homologun Bujar Osmani
17/09/2020 21:54

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Shkup ku po zhvillon një vizitë zytare dyditore. Vizia e Cakajt nisi me takimin me homologun e tij, ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. gjatë takimit u diskutua mbi mbajtjen e mbledhjes së ardhshme ndërqeveritare ku iu kushtua rëndësi vazhdimit të projektit për ndërtimin e Rrugës së Arbrit, interkoneksionit Manastir-Elbasan dhe menaxhimit më të mirë të Liqenit të Ohrit. Dy homologët theksuan domosdoshmërinë e bashkëpunimit për të avancuar më tej me procesin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. ministri cakaj tha se Shqipëria mbështet kandidaturën e Maqedonisë së Veriut si anëtare jo e përhershëme në Këshillin e Sigurimit për 2022-2023.

25 vite nga zhdukja e Remzi Hoxhës/ Familja heq dorë nga kërkimi dhe akuzon ish kryeministrin Berisha
21/10 20:12
“Basha, lider zëvendësues dezhurni”/ Rama: Kur PD merr çelësat e shtëpisë e bën rrëmujë!
21/10 19:41
Top News – Kryemadhi në Vorë/ Nuk besoj te reforma në drejtësi
21/10 19:40
Top News – Kosovë, BE e shqetësuar/ Fati i Task- Forcës anti korrupsion
21/10 18:55
Top News – Thesari i shtetit/Kosovë, vidhen 2 milione euro
21/10 18:39
Top News – Rama-naftëtareve/ ‘Fatura është e kompanisë private’
21/10 18:37
Top News – Paloka i kthen përgjigje Ramës/ ‘PS organizate kriminale’
21/10 18:35
Top News – 4 humbje jete në 24 orë/ 297 persona të infektuar me covid
21/10 17:52
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Monitorimi i plastikës/ Nis projejkti në zonat detare
21/10 17:11
Pa pullë fiskale! Bllokohen mbi 1 milion paketa cigare nga India në portin e Durrësit
21/10 17:00
Top News – Zhuliana Jorganxhi, çmimi/ ‘Mirënjohje e qytetit’ nga bashkia
21/10 16:56
Top News – U dëmtuan nga tërmeti/ Kryemadhi-jo zhvendosje pa shpronësim
21/10 16:55
Kryeministri në interpelancë edhe për anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare
21/10 16:10
Prezantohet “deputeti që duam”/ Kryeministri zgjedh parkun e inceneratorit për eventin
21/10 16:05
Gjatë 24 orëve të fundit: Policia vendos 769 gjoba për maskat
21/10 16:02
Dhurojnë flokët për gratë e sëmura/ Nisma në ndihmë të grave të prekura nga kanceri i gjirit
21/10 15:41
Top News – Kanceri i gjirit / Mamografi në çdo spital rajonal
21/10 15:31
Çmim për “Top Story”/ Bashkimi evropian i jep vlerësimin për emisionin
21/10 15:20
Arrestime për “karburantin” e aksidenteve/ Edhe dy në pranga, për lejen që u dha në Durrës
21/10 15:18