Top News – Britania në darën e covid/ E fejuara e Johnson, pushime luksoze
25/09/2020 19:28

Ndërkohë që Britania e madhe po përballet me një numër në rritje të rasteve me koronavirus dhe eshte ne pritje të valës së dytë, e fejuara e kryeministrit Boris Jonson është parë të pushonte në një nga hotelet luksoze me 5 yje, një natë e të cilit kushton 600 paund, pranë Liqenit të Komos në Itali.32 vjeçarja Carrie, u pa u ndërsa po shëtiste përgjatë shëtitores, me djalin 4 muajsh Wilfred dhe me tre mikesha. Ajo po qëndron në Grand Hotel Tremezzo, hotel ky shumë i njohur për turistët super të pasur amerikanë.Ndërsa Britanikët dhe Mbretëria e Bashkuar përballet me muaj të tërë veshtirësie ekonomike, e fejuara e Johnonsit po shpenzon shifra marramendëse, duke mos humbur në asnjë çast dëfrimet që ofron vendi turistik.Një pushuese briitanike u shpreh për Mailonline së sipas saj “'Carrie dukej shumë e relaksuar dhe se sikur nuk po shqetesohej fare se ç’po ndodhte rreth saj.”Kjo javë për Britaninë e Madhe shënoi një pikë të frikshme infektimesh, me numrin e rasteve pozitive të zbuluara të katërfishuara brenda një muaji.Kryemistri Johnson, në daljet publike ka përsëritur me forcë që vendi duhet të jetë i bashkuar për të përballuar rritjen e kurbës së re të infektimeve, për të evitur valën e re të pritshme, të cilën e ai e cilësoi “si një pikë kthese shumë të rrezikshme” duke paralajmëruar dhe rikthimin e masave te ashpra izoluese.

Top News – Vaksina e koronavirusit/ Jo para zgjedhjeve Amerikane
20/10 15:38
Top News – Vaksina antiCovid, Britania nis testimet! Vullnetarët do infektohen me koronavirus
20/10 15:34
Top News – Argjentina kalon shifrën prej një milion raste me COVID-19
20/10 15:33
Top News – Republika Çeke ashpërson masat kundër koronavirusit në ambiente të jashtme
20/10 15:31
Top News – Robert Redford në zi/ Humbet djalin e tij 58 vjeçar
20/10 15:24
Top News – Suksesi i Kinës/ Izolimi hapi i parë, jo zgjidhja
20/10 15:21
Top News – Sërish në alarm… Lombardia vendos: Ndalohet qarkullimi në këto orare!
20/10 14:28
Top News – Rritja e rasteve me koronavirus/ OBSH: Evropa gabime me karantinën
20/10 14:06
Top News – Hakerat “Robin Hood”! Bamirësi me paratë e vjedhura
20/10 12:30
Top News – Sonda e NASA-s, “takim” të shpejtë me një asteroid
20/10 12:14
Top News – Moska pritet të nisë vaksinimin kundër koronavirusit brenda javësh
20/10 11:50
Top News – Nisin testimet e para për koronavirus në Aeroportin Heathrow të Londrës
20/10 11:31
Top News – Mikrofonat do të jenë të mbyllur pjesërisht në debatin e fundit Trump-Biden
20/10 11:29
Top News – Pushtimi i Tajvanit/ Në Kinë, spekulime për super raketën
20/10 00:01
Top News – Olimpiket e Tokios/ Po shenjëstrohen nga hakera rusë
19/10 23:59
Top News – Sa u prezantua/ Shitja e iPhone 12 kalon iPhone 11
19/10 23:56
Top News – Kompania Finlandeze/ Rrjet celular në Hënë
19/10 23:55
Top News – Pandemia në Francë/ Izolohet Brigitte Macron
19/10 22:10
Top News – Mposhtja e covid/ Gjermania, zgjidhje falë ventilimit
19/10 21:55
Top News – Çudia në Kanada/ Qyteti pa asnjë rast të virusit
19/10 21:52