Top News-Bien viktimat në 24 orët e fundit/Ja sa testime dhe infektime pati në të gjithë vendin
02/12/2021 19:38

Numri i rasteve të reja me Covid 19 në vendin tonë ka pësuar një ulje të ndjeshme ditët e fundit. Këtë të enjte janë shënuar 466 raste të reja nga 2 mijë e 503 testime të kryera. Ndërkohë që të mërkurën pati 228 raste, ndërsa të martën dhe të hënën 195 raste. Tirana vijon të jetë qarku më i infekuar në të gjithë vendin, ku këtë të enjte ka regjistuar 186 raste të reja. Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima. Betejën me virusin e rrezikshëm nuk e fituan një qytetare nga Durrësi 75 vjeçe, një qytetar nga Kruja 81 vjeç, një qytetar nga Berati 85 vjeç. Kështu numri i qytetarëve të infektuar me covid që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 200,639, ndërsa ai i viktimave 3,104. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 142 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar. Po gjatë këtij harku kohorë janë shëruar 524 pacientë, duke e çuar në total numrin në 190,902. Aktualisht numri i rasteve aktive me covid llogaritet 6,633 në të gjithë vendin.

Top News-Shqipëria e ngrirë, një apel i forte / Zonat e rrezikut, ja çfarë kërkon ARRSH
24/01 20:56
Top Channel/ SPAK, 132 moskompetenca. Edhe pse Gjykata e Lartë ja ndaloi Prokurorive vendimet
24/01 20:06
Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01 20:06
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje. Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar, pranon krimin
24/01 20:02
Top Channel/ Infektimet, pas janarit nis rënia. Brataj: Testet e shpejta nuk kapin rastet me Omicron
24/01 20:01
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:57
Top Channel/ Çmimet vetëm po rriten. Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta
24/01 19:56
Top Channel/ Dimri i vështirë në fshat. Në Mbrostar-Murriz fare pranë Tiranës
24/01 19:46
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:45
Top News – Vendim i ri i Bankës së Shqipërisë /Transfertat bankare në euro brenda vendit
24/01 19:22
Top News-Vrasjet pa autorë e parcelat me drogë/Nano i prerë, kërkon shpejtësi nga vartësit
24/01 19:21
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës / Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 18:12
Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01 18:11
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Gledis Nano nga Vlora: Ja cilat janë prioritetet e policisë
24/01 17:37
Top News-‘Isha i dehur, e vrava për lekët…’!/Zbardhet krimi, si u masakrua e moshuara
24/01 17:25
Top News – 12 vjet për larje hesapesh në Tiranë/Pas vrasjes së ish policit Santiago Malko
24/01 17:04
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës/Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 16:21
Top Channel/ Rrugorja e Gjirokastrës ndëshkon qindra shoferë, 3 të arrestuar
24/01 16:20
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje.Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar
24/01 15:45