Top News/ ‘BE të anëtarësojë Serbinë’. Mitsotakis ‘ringjall’ aleancën me Beogradin
28/05/2024 13:24

Kryeministri grek thotë se Serbia nuk mund të shkëputet nga vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor, kur flitet për anëtarësimin e rajonit në Bashkimin Europian. Gjatë një interviste me këshilltarin hije të Kryeministrit Edi Rama, Alaistair Campbell, Kiriakos Mitsotakis kujtoi zotimin e dy dekadave më parë të unionit përmes deklaratës së Selanikut, ku u përmend për herë të parë zgjerimi i BE me Ballkanin.

Top Channel/ Ngjarje e rëndë në Maqedoninë e Veriut! Nusja masakron për vdekje burrin dhe vjehrrin
14/06 14:03
Top News/ Dialogu Kosovë-Serbi/ Ambasadori Bajrami: Pa njohje reciproke, nuk ka normalizim
14/06 13:13
Top News/ Normalizimi nënkupton njohje! Gjermania e bën të qartë: Nuk ka rrugë tjetër
14/06 12:05
Top News/ Zbulohet rrjeti i ‘shtëpive të barit’/ Në pranga 5 persona në Greqi, mes tyre 2 shqiptarë
14/06 10:07
Top News/ ‘Digjet’ Greqia! Termometri regjistrin mbi 40°C në 136 stacione meteo
14/06 08:30
Top News/ BE paralajmëron Serbinë! Stano: S’ka Union pa normalizimin e raporteve me Kosovën
13/06 22:51
Top Channel/ “Shkupi po provokon”,Tsipras e Zaev i kërkojnë BE të marrë masa ndaj drejtuesve të rinj
13/06 19:56
Top News/ ‘Tundet’ toka në Rodos, tremben turistët / Tërmet me magnitudë 5, priten paslëkundje
13/06 12:56
Top News/ BE do të vendosë për Kosovën / Borrell rekomandon heqjen e masave ndëshkuese
13/06 12:12
Top News/ Njohja e Kosovës jo kusht për Serbinë / Ambasadori amerikan në Beograd: Normalizimi, po
13/06 11:56
Top News/ I djegin banesën autorit të vrasjes/ Tentoi ta përdh*nonte dhe më pas i mori jetën mbesës
13/06 10:37
Top News/ Pas presionit ndërkombëtar. Shkupi do të zbatojë marrëveshjen me Greqinë
12/06 19:19
Top News/ Nis përvëlimi në Greqi…Temperatura 43 gradë celcius, mbyllet Akropolisi në Athinë
12/06 13:54
Top News/ Po e përpin ngadalë deti Egje…Rritet niveli i ujit, siti 2000 vjeçar grek në rrezik
12/06 13:31
Top Channel/ “Kuvendi gjithëserbe”, DASH “paralajmëron” Serbinë: në Ballkan, duam stabilitet!
12/06 12:22
Top News/ Tronditet Greqia! 37-vjeçari përdh*non mbesën, e mitura ndërron jetë
12/06 12:04
Top News/ Vdes 20-vjeçari shqiptar në Greqi/ U konfliktua me një grup të rinjsh
12/06 10:21
Top News/‘Dialogu të mbyllet me njohje reciproke’/Hovenier: Kosova është e pavarur, s’ka rinegociata
11/06 15:20
Top Channel/ “Kuvendi gjithëserb”, Bosnja i nis notë proteste Malit të Zi!
11/06 15:08
Top News/ ‘Bota serbe’ shkakton trazira / Bosnja përplaset me Malin e Zi për ‘kuvendin gjithëserb’
11/06 15:02