Top News – Basha përballë kryesisë demokrate/ Kush do ngelet jashtë dyerve të selisë blu!
16/05/2021 12:58

Selia blu do të presë mbledhjen e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike. Pas humbjes së 5 zgjedhjeve përfshirë edhe ato lokale, pritet që ky të jetë një ballafaqim i fortë i kryetarit të kësaj force politike dhe anëtarëve të strukturave demokratike. Ky takim vjen pasi Partia Demokratike depozitoi dosje voluminoze duke pretenduar tjetërsim votash në zgjedhjet e 25 Prillit. Kujtojmë se menjëherë pas publikimi të rezultateve të zgjedhjeve nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, ishin të shumtë kritikët e Bashës të cilët publikisht ngritën akuza të forta ndaj kryedemokratit dhe i kërkuan atij dorëheqjen e menjëhershme. I pari që kërkoi dorëheqjen e Bashës ishte Fatbardh Kadilli, i cili ka filluar edhe fushatën për të fituar kryesimin e Partisë demokratike. Më pas edhe ish presidenti Bujar Nishani si dhe Arben Ristani kanë shprehur qartësisht në media kërkesën e tyre ‘Basha ik’.

Top News – Basha, 3 muajt e furtunës në PD/ 17 korriku, nisja e një procesi reformimi
20/06 11:41
Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52