Top News – Athinë, atentati ndaj shqiptarit/ E plagosura, përjetë me plumbin në trup
16/01/2021 20:05

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 Janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i vdekur 53-vjeçari Edmond Llangozi dhe u plagosën 2 djemtë dhe një kamariere. Kjo e fundit është identifikuar si Xhorxhina Kaso dhe mund të jetojë gjithmonë me plumb në trup. Mediat greke bëjnë me dije se po punonte kur ndodhi përplasja me armë dhe mori një plumb në këmbë. Sipas mjekëve, ka marrë dëmtime të lehta pasi plumbi nuk i preku një organ jetësor. Megjithatë, ekzaminimi mjeko-ligjor tregoi se 18-vjeçarja mund të jetë e detyruar të jetojë gjithmonë me plumbin në këmbën e saj të majtë pasi mjekët nuk kanë hapësirë për ndërhyrje. Mund të jetë fatale nëse e lëvizin plumbin nga vendi ku ndodhet dhe mjekët po ende nuk e kanë vendosur nëse do të bëjnë ndërhyrje apo jo. Në fakt, ata thonë se plaga është e thellë dhe e hapur, por besojnë se mund të mbyllet brenda 40 ditëve. Në të njëjtën kohë, policia greke po përpiqet të lokalizojë autorin 54-vjeçar që qëlloi me armë ndaj familjes në Agios Sostis. Personi i armatosur, pas një përplasje me 53-vjeçarin shqiptar dhe djemtë e tij, të identifikuar si Mihal dhe Anxhelo Llangozi, mori makinën dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

PS fiton me 49.5%, PD-LSI 44.4%/ Sondazhi i parë i IPSOS për Top Channel
25/02 23:45
Top News – 12 sekondat fatale të viktimës…! Tiranë, vrasës me pagesë për atentatin mafioz
25/02 21:17
Top News – Kur del në rrugë pa një maskë…! Policia me postblloqe në disa rrugë të Tiranës
25/02 21:16
Top News – Covid, shifra rekord e viktimave/ Në 24 orë, 21 humbje jete dhe 986 raste të reja
25/02 21:11
Top News – Shqipëria ‘blindohet’ nga SHBA/ Mjete të fuqishme si dhuratë për ushtrinë
25/02 21:07
Top News – Laç, zona ku fshihen ekzekutorët! Renea në gjurmët e vrasësve të Kastratit
25/02 21:05
Protestë në Tuz/ kryetari Nik Gjeloshaj: Hakmarrje se festuam pavarësinë e Kosovës
25/02 19:58
Top News – Covid, deklarata e bujshme e Bashës/ ‘Do mbyllja plotësisht këto zona në vend’
25/02 19:40
Top News – Fëmijët shqiptarë në kampin Al Hol/ Çuçi në Liban, skenar i ri për riatdhesimin
25/02 17:59
Top News – Kandidatë pa rekorde kriminale/ Alarmi ndërkombëtar për partitë politike
25/02 17:58
Veliaj: “Programi i PS më i miri; Kriteri që të jesh kandidat i LSI është, të kesh dosje në SPAK”
25/02 17:54
Top News – Procesi i vaksinimit/ Nis edhe në qytetin e Beratit për bluzat e bardha
25/02 16:53
Top News – Ujësjellësi i ri i Pogradecit/ Do sigurojë ujë 24 orë për banorët
25/02 16:53
TopNews-Akuzat e babait të gjyqtares së arrestuar/‘Si u shpërblyen ato që liruan djalin e deputetit’
25/02 16:22
Top News – E vetmja në ballkan/ Kosova, ende pa asnjë dozë vaksine
25/02 16:21
Top News – Pas përfshirjes në koalicion me PD/ Bamir Topi jep dorëheqjen si kryetar i FRD
25/02 16:21
Kontrollet për respektimin e masave anti Covid/ 917 gjoba në të gjithë vendin
25/02 15:59
Të karantinuarit nuk do votojnë KQZ: Do t’i japim të drejtën e votës 3 mijë emigrantëve
25/02 15:57
Dhunohet gazetari në Prishtinë/ Visar Duriqi sulmohet nga persona të maskuar përpara shtëpisë
25/02 15:56
Nuk ka kufizime të reja për covid/ Komiteti i ekspertëve e shikon situatën në përmirësim
25/02 15:53