Top News – Atentati, seriali që nuk do reshtë/ Zbulohet vrasësi, kush e ekzekutoi të riun
18/05/2021 10:48

Policia e Shkodrës është vënë e gjitha në lëvizje për zbardhjen e vrasjes së 32-vjeçarit Endri Mustafës. Burimet bëjnë me dije se blutë e Shkodrës kanë ndaluar dy persona si edhe kanë shpallur në kërkim një tjetër. Pak orë pas ngjarjes në policinë e Shkodrës janë shoqëruar 8 persona të cilët dyshohet se kishin dijeni për këtë ngjarje, ndërkohë që pas disa orësh hetime, policia ka ndaluar dy prej tyre. Mësohet se ndaj tyre janë kryer veprimet procedurale dhe janë ndaluar si të përfshirë në vrasjen e rëndë që tronditi Shkodrën. Ibrahim Lici dyshohet si autori kryesor i ngjarjes, i cili eshte shpallur në kërkim. Nga ekspertiza rezulton se viktima është ekzekutuar me 6 plumba, tre në gjoks, 2 në kokë dhe një në gojë. Viktima sipas uniformave blu ishte denoncuar nga familjarët e tij prej 3 ditësh i zhdukur dhe vetëm mbrëmjen e së dieles është mësuar fati tragjik i tij. Policia e ka të skeduar viktimën për disa ngjarje në qytet, ndërsa për zbardhjen e vrasjes së tij është ngritur një grup pune me ekspertë të kriminalistikës, nën drejtimin e prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkoder.

Top News – Sherri i çiftit që solli vrasjen fatale/ Dëshmia e pilotit zbulon dinamikën e krimit
18/06 22:18
Top News – U akuza për vrasjen në ish Bllok/ Ish komandoja Merviol Bilo dënohet me shërbim prove
18/06 22:11
Top News – ‘Parku helen’ në Farkë/ Përurohet nga homologët Veliaj dhe Bakoyannis8xeVP5Km1dg
18/06 22:04
Top News – Firma e pastrimit humb tenderin/ Heq koshat, fshati plug mbulohet nga plehrat
18/06 21:56
Top News – Pas komenteve në rrjetet sociale/ Yuri Kim takon të riun që e quajti kineze
18/06 19:59
Top Channel/ Një ditë ndryshe për të moshuarit/ AZHBR u tregon agrobizneset e reja
18/06 19:48
Top News – Shembet hoteli në Manastir/ Ishte ndërtim pa leje, IKMT e hedh në tokë
18/06 19:38
Top Channel/ Greqia lejon shqiptarët për turizëm/Mund të kalojnë & me certifikatën jeshile vaksinimi
18/06 19:37
Top Channel/ Vaksinë fëmijëve para shtatorit/Komiteti imunizimit pritet të marrë vendimin së shpejti
18/06 19:36
Top Channel/ Kapen 300 kg kokainë në Durrës/ Droga ishte fshehur në kamionin nga Maqedonia e Veriut
18/06 19:35
Top Channel/ Samiti për Ballkanin në Vjenës/ Shqipëria u përfaqësua nga Ministrja Balluku
18/06 19:05
Top News – 300 kg kokainë në portin e Durrësit/ Arrestohet shoferi i kamionit nga Maqedonia
18/06 18:56
Top Channel/ Erion Veliaj dhe Kostas Bakoyannis përurojnë Parkun Helen në liqenin e Farkës
18/06 18:01
Top News – Blindohet kufiri dhe rrugëkalimet/ Marrëveshje e re mes Shqipërisë e Kosovës
18/06 18:01
Top News – Kriteret për të udhëtuar në Gjermani/ Këshillat që nisin nga Rinasi deri në destinacion
18/06 17:59
Top Channel/ Kapet 300 kg lëndë e dyshuar kokainë në Portin e Durrësit, si u zbulua droga në kamion
18/06 17:55
Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19