Top News – Aktori me famë botërore/ Nzjerr parfum ‘kundër urisë’
23/10/2020 22:34

Teksa pandemia ka rrëmbyesur fokusin duke lënë jashtë vëmendjen shumë probleme të tjera të globit sot, sit Anthony Hopkins vendosi se është koha jo vetëm për fjalë, por edhe për vepra. Kur mësoi se deri në fund ët vitit, mund të shtohet numri I fëmijëve që do të provojnë urinë, aktori I famshëm hollivudian, I njohur sidomos për interpretimin e shkëlqyer të bërë Hannibal Lectern ë filmin “Heshtja e qengjave”, bashkoi forcat me organizatën No Kid Hungry për një qëllim të lavdërueshëm. Mbledhjen e fondeve që do të ndihmojnë të mbahet larg një skenar I tillë. Për këtë arsye, u vu në krye të përpjekjeve [për prodhimin e një parfumi të ri, I cili mund të përdoret si nga meshkujt, ashtu edhe nga femrat. Fituesi 82 vjecar I cmimit Oskar ka një filozofi të vetën për këtë veprim. Ai rrëfen se i ka pëlqyer gjithmonë aroma e qirinjve aromatikë dhe sidomos, ajo e luleve të portokallit, e cila I ka mbetur fort në kujtesë që nga fëmijëria. “Mendoj se ato patën efekt në jetën time, përfshirë atë si aktor. Mw kanw ndihmuar ne picture, muzike, aktrim. Kanë qenë një lloj mesazhi I nënvetedijes. Aroma për mua është një formë meditimi”, shprehet Hopkins. Pamjet: AFP

Kulla më e lartë në botë, kuqezi/ Urime nga Burj Khalifa në Dubai. Edhe ura e Bosforit kuqezi për 108 vjetorin e pavarësisë
29/11 01:30
Top News – Itali, ulen infektimet/ Numri i viktimave mbetet i lartë
28/11 22:11
Top News – Greqi, rekord viktimash/ Situata e pandemisë, e rënduar
28/11 21:48
Top News – Kulla më e lartë në botë/ Dubai, vishet me ngjyrat kuq e zi
28/11 19:29
Top News – Resortet e skive/ Evropë, nuk ka sezon këtë vit
28/11 18:38
Top News – Moti i keq… Sardenjë, viktima e të zhdukur
28/11 17:59
Top News – BE dhe Britania/ Përpjekje për një marrëveshje
28/11 17:58
Top News – Vaksina e Oksfordit/ Avantazhet ndaj rivaleve
28/11 17:57
Urimi i veçantë nga Dubai, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
28/11 17:51
Top News – Spitalet në Angli/ Vaksina antiCovid vjen për 10 ditë
28/11 16:38
Top News – Vjenë, hoteli pa klientë/ Kohë pandemie, punonjësit nisin të shesin ëmbëlsira
28/11 16:32
Top News – Makina me hidrogjen/ Në prag të revolucionit të gjelbër
28/11 16:29
Top News – Ndihmon kundër Covid-it/ Britani, vitamine ‘D’ falas
28/11 14:54
Top News – Gjykata e Apelit/ Refuzon Trump për Pensilvaninë
28/11 13:07
Top News – Vrasja e shkencetarit/ Irani-Izraeli si mercenar
28/11 12:58
Top News – OBSH për vaksinën/ ’Duhen vlerësime të sakta’
28/11 12:56
Top News – Pandemia në glob/ Evropa zbut masat, SHBA në alarm
28/11 12:29
Greqia nuk gjen qetësi/ 101 viktima dhe mbi 2000 raste të reja në 24 orët e fundit
28/11 02:56
Top News – Si u zbulua mafiozja/ Ekzekutoi të dashurin shqiptar
27/11 21:54
Top News – Kim Jong i pamëshirshëm! Diktatori ekzekuton 2 persona
27/11 21:51