Top News-Aksidentohet eskorta e Berishës/Përplasje në autostradë, pas kalimit të gabuar
26/11/2021 21:59

Një aksident masiv është regjistruar mbrëmjen e kësaj të premte në aksin rrugor Milot Mamuuras, ku bëhet me dije se është përplasur eskorta e ish kryeministrit Sali Berisha. Nga inforamcionet paraprake mësohet se tre makina janë përplasur me njëra tjetrën, dhe njëra prej tyre shoqëronte ish kryeministri berisha, I cili po kthehej nga foltorja e mbajtur në Kurbin. Nga kjo përplasje 2 persona kanë marrë dëmtime të lehta, ku sipas informazcionut zyrtar të policicë janë shtetas kosovare. Ata po marrin mjekim në urgjencën e Laçit. Shkak I këtij aksidenti u bë një automjet, I cili në dalje të pikës së karburantit ka hyrë kudnravajtje në autostradë duke sjellë kështu përplasjen e automjteve që shoqëronin Zotin Berisha. Raportohet se makina ku udhëtonte ish-kryeministri ka mundur të devijojë pa u aksidentuar. Lajmin e konfirmoi dhe gazetari Alfred Lela në emisionin politiko në Top Neës, ku bëri të ditur se aksidenti ndodhi në aksin Milot-Mamurras. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.Berisha mbylli serinë e Foltoreve të tij këtë të premte, mes një lumi akuzash ndaj Lulzim Bashës dhe Edi Ramës. Ai tha se është në pritje të të gjithë mbështetësve për të qenë të pranishëm në Kuvendin e PD, që sipas tij do të zhvillohet më 11 dhjetor.

Top News-Shqipëria e ngrirë, një apel i forte / Zonat e rrezikut, ja çfarë kërkon ARRSH
24/01 20:56
Top Channel/ SPAK, 132 moskompetenca. Edhe pse Gjykata e Lartë ja ndaloi Prokurorive vendimet
24/01 20:06
Top News-Covid 19, spitalet plot me pacientë/ Më pak infektime, por edhe më pak testime
24/01 20:06
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje. Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar, pranon krimin
24/01 20:02
Top Channel/ Infektimet, pas janarit nis rënia. Brataj: Testet e shpejta nuk kapin rastet me Omicron
24/01 20:01
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:57
Top Channel/ Çmimet vetëm po rriten. Produktet e shportës dhe energjia janë më të shtrenjta
24/01 19:56
Top Channel/ Dimri i vështirë në fshat. Në Mbrostar-Murriz fare pranë Tiranës
24/01 19:46
Top Channel/ “Gati për luftë me rusët”, flet Emanuel Bazanji, ushtaraku shqiptar në Ukrainë
24/01 19:45
Top News – Vendim i ri i Bankës së Shqipërisë /Transfertat bankare në euro brenda vendit
24/01 19:22
Top News-Vrasjet pa autorë e parcelat me drogë/Nano i prerë, kërkon shpejtësi nga vartësit
24/01 19:21
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës / Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 18:12
Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01 18:11
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Gledis Nano nga Vlora: Ja cilat janë prioritetet e policisë
24/01 17:37
Top News-‘Isha i dehur, e vrava për lekët…’!/Zbardhet krimi, si u masakrua e moshuara
24/01 17:25
Top News – 12 vjet për larje hesapesh në Tiranë/Pas vrasjes së ish policit Santiago Malko
24/01 17:04
Top News – E pabesueshme, ngrin liqeni i Pukës/Kur do të ketë një rritje të temperaturave
24/01 16:21
Top Channel/ Rrugorja e Gjirokastrës ndëshkon qindra shoferë, 3 të arrestuar
24/01 16:20
Top Channel/ Lezhë, vrasje për hakmarrje.Dorëzohet në polici autori 17 vjeçar
24/01 15:45