Top News – 98 vjeç e nuk dorëzohej/ Vdes ne gjumë nëna e Stallones
22/09/2020 21:32

Është shuar në moshën 98 vjeçare, mamaja e aktrorit Silvester Stallone, Jackie Stallone. Lajmi u dha nga vëllai i vogel i Stallones, Franku nëpërmjet një postimi në Instagram. “Ishte një grua e jashtëzakonshme, e veçantë. Do më mungosh shumë”, ka thwnw ai. Jackie Stallone ishte 98 vjeçe dhe karakterizohej nga një forcë dhe karizëm shumë të madh. Një grua e pavarur dhe pasionante, e cila e shdërrronte çdo gjë në pasion. Jackie njihej si astrologe, dhe gjatë viteve ‘80 ajo themeloi shoqatën e grave të wrestlingut, pasi e ardhuronte këtë sport, që sipas saj të dhuron shumë adrenalinë. Por pervecse si nje njeri tejet energjik e me dashuri te madhe per jeten, ajo njihej dhe si grua që e ka njohur shumë mirë dhimbjet, pasi në 2012 iu desh të përballonte luftën me semundjen e se bijes dhe më pas vdekjen e vajzës së saj me tumor.

Top News – Parandalimi i pandemive/ Kushton më pak se ‘kurimi’
29/10 23:06
Top News – Ishujt Marshall/ Shenojnë rastet e para të covid-it
29/10 23:03
Top News – Vala e dytë në Evropë/ Virusi e ka origjinën në Spanjë
29/10 22:19
Top News – Izolimet kombëtare/ OBSH: Të jenë opsioni i fundit
29/10 22:08
Top News – Stuhia ‘Zeta’/ Tre viktima në Luiziana
29/10 22:01
Top News – Covid 19 në Greqi/ 12 viktima, Selaniku në karantinë
29/10 21:30
Top News – Kosovë, Bosnje e Kroaci/ Rriten infektimet në rajon
29/10 20:01
Top News – Qeveria Spanjolle/ Zgjat gjëndjen e jashtëzakonshme
29/10 19:59
“Deti”, në Hagë/ Mediat Greke: Athina shpall zgjerimin me 12 milje & pastaj apelohet në Gjykatë
29/10 19:48
Top News – Sulmi në Nice/ Ushtria në mbrojtje të Francës
29/10 19:06
Top News – Kërkesa e Serbisë/ Asosacion me kompetenca ekzekutive
29/10 19:05
Top News – Emigrimi i të rinjve/ MAAS-kujdes ballkanin perendimor
29/10 17:17
Top News – `Isha shumë keq`/ Khloe Kardashian me covid
29/10 15:27
Top News – `Anketat janë gabim`/ Trump- unë kryesoj në këto shtete
29/10 14:45
Top News – Brad Pitt sërish single/ Përfundon lidhja me modelen
29/10 14:30
Top News – Përfiton Samsung/ Nga telashet e rivalit Huawei
29/10 14:11
Top News – Nga virusi në Britani/ Infektohen çdo ditë 100.000 vetë
29/10 12:34
Gjendje kritike në Britaninë e Madhe/ 96 mijë infektime në ditë
29/10 12:19
Top News – Francë, rikthehet terrori/ Sulm me thikë pranë Katedrales
29/10 12:02
Top News – Vala e dyte e covid 19/ Europa shkon drejt izolimit
29/10 11:47