Top News – 60 plumba kundër të riut / SHBA, një tjetër video shokuese, policia vret afroamerikanin
04/07/2022 14:53

Shtetet e bashkuara të amerikës janë tronditur nga një tjetër video shokuese që tregon vrasjen e një afroamerikani 25 vjecar, nga ana e policisë. I riu u qëllua me 60 plumba pas një ndjekjeje pavarësisht se ishte i pa armatosur kur doli nga makina e tij. Përhapja e videso rrezikon të ndezë protesta të reja në amerikë kundër brutalitetit të policisë ndaj minorancave. Ngjarja ka ndodhur më 27 qershor, në Akron të Ohajos. Zyrtarët dhe policia lokale kanë bërë ndërkohë apel për qetësi në pritje të manifestimeve të lajmëruara të protestës. Sipas versionit të policisë, agjentët kishin tentuar të ndalonin makinën e të riut për një shkelje e cila ende nuk është bërë e qartë, dhe pas një minute ndjekjeje, një e shtënë duket se është nisur nga makina e tij. Në këtë pikë, rasti është bërë cështje e sigurisë publike. Pas disa minutash, makina është ngadalësuar dhe Ëalker ka dalë prej saj duke u munduar të largohet me vrap. Në këtë moment, dëgjohet një seri të shtënash. Në makinën e Ëalker ishte gjetur një pistoletë dhe një karikator i mbushur plot ndërsa një gëzhojë që përputhet me armën u gjet në vendin ku policët thanë se kishin dëgjuar të shtënën e parë, gjatë ndjekjes. Të gjithë agjentët e përfshirë janë pezulluar në pritje të përfundimit të hetimeve.

Top News- Erdogan paralajmëron një tjetër Çernobil/Turqia e shqetësuar për centralin e Zaporizhzhias
18/08 22:35
Top News- SHBA mbështet Kosovën, Kina Serbinë!/Takimi Kurti- Vuçiç përplas Pekinin dhe Uashingtonin
18/08 20:10
Top News – Stuhi dhe tornado në Itali!/Dy viktima, moti i keq shemb çatitë dhe pemët
18/08 18:17
Top News – Nga aty mund të godasë të gjithë Europën!/Putin çon avionë me raketa në Kaliningrad
18/08 16:53
Top Channel/ Raporti për zjarret, 700 mijë ha sipërfaqe pyjore të djegura në Evropë
18/08 15:44
Top Channel/ Përmbytet Londra, stuhitë e shiut godasin kryeqytetin
18/08 15:29
Top News – Të rinjtë në Japoni janë ‘esëll’ / Qeveria i shtyn të pinë më shumë alkool
18/08 15:00
Top News-Kryeministrja ‘tërbohet’ në party/Del videoja plasin polemikat, Marin: Asgjë për të fshehur
18/08 14:57
Top News – Shiu vjen papritur, përmbytje vdekjeprurëse / Viktima dhe të zhdukur në Kinë
18/08 14:06
Top News – Jemi gati 24 orë në ditë! / Tajvani tregon ‘muskulin’, nuk kemi frikë nga Kina!
18/08 13:28
Top News – 100 miliardë dollarë për Rusinë / Eksportet e energjisë mbushin arkat, po sanksionet…?
18/08 13:15
Top News – Trageti bllokohet në rërë… / Ndalet trafiku në lumin Rin, thatësira ka ulur nivelin
18/08 13:08
Top News – Ukraina po përgatitet për më të keqen / Situata në impiantin bërthamor është kritike
18/08 13:06
Top News – NATO ‘përvesh mëngët’ / Grupi i betejës në Bullgari, stërvitja më e madhe
18/08 13:04
Top News-Stuhi dhe përmbytje, breshër dhe rrufe/Anglia në alarm për fundjavën, më e keqja do të vijë
18/08 13:01
Top Channel/ Shpërthim në xhami/ Kabul, humbin jetën dhjetëra besimtarë
18/08 12:23
Top Channel/ Kinë: 16 të vdekur dhe 36 të zhdukur nga përmbytjet
18/08 12:10
Top Channel/ Hetimet për vdekjen e fëmijëve/ Mbetjet u gjetën në valixhe në Zelandën e Re
18/08 12:09
Top Channel/ Viktima nga zjarret/ Në Algjeri vdesin 26 persona
18/08 12:09
Top Channel/ Frikë në hapësirë/ Shëtitja e kozmonautëve rusë ndërpritet nga problemi me kostumet
18/08 12:08