Top News – 5 shoferë në pranga/ Aksidente dhe të pirë në timon
25/09/2020 14:12

Policia në Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 5 shoferë. 2 prej tyre janë vënë në pranga si shkaktarë aksidentesh me pasoja plagosje të këmbësorëve, ndërsa 3 të tjerët se u kapën duke drejtuar makinë të dehur. Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet në kuadër të masave të marra për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë. Veç 5 të arrestuarve, gjatë 24 orëve të fundit janë pezulluar 42 leje drejtimi, nga këto 28 për shpejtësi tej normave të lejuara, 8 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 6 për shkelje të tjera që kanë masë plotësuese pezullimin e lejes së drejtimit. Gjithashtu policia ka vendosur në total 457 gjoba në këto 24 orë, për shkelje të dnryshmë të kodit rrugor si për mos vendosje të rripit të sigurimit, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit, për shkelje të semaforit, etj.

Top News – Ja kush lihet në pritje/ PD publikon listën me kandidatë
23/10 22:24
Top News – Shpotit Meten/ Rama: Gol me kokë drejtësisë!
23/10 22:23
Top News – Shtatzëne në muajin 9/ Gjylameti preket nga covid 19
23/10 22:21
Top News – Gjyqtari Faut Vjerdha/ Rikthimi i parë pas shkarkimit
23/10 22:20
Jeta e Ina Nukës pas lëndimit/ Flet policja që u plagos në protestat e opozitës
23/10 19:53
Shqipja largohet nga Për’puthen/ Vendimi i produksionit pas qëndrimeve homofobe
23/10 19:52
Top News – Veliaj ironizon Bashën/ ‘U mërzit, se iu prishën pazaret’
23/10 19:50
ABI Bank feston 5 vjetorin/ Kim: Banka amerikane e investimeve, shembull që jam krenare ta mbështes
23/10 19:45
Shkelzeni banon në Rolling Hills/ Kompleksi ku vilat kushtojnë nga 500 mijë deri në 1.7 milionë euro
23/10 19:42
Veliaj: Do thyejmë rekordin e 2017/ “Rivalët tanë nuk kanë as nënshtetësi shqiptare”
23/10 19:34
Meta rrëzon ligjin e zgjedhjeve/ Presidenti i kërkon mendim komisionit të Venecias
23/10 19:33
Top News – ‘Jam rëndë me covid’/ Kreu i sindikatës të naftëtarëve
23/10 19:18
Top News – Masat anti-covid/ Policia vendos me qindra gjoba
23/10 18:38
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Javën që vjen mbyllen regjistrimet
23/10 18:22
Top News – Kthehet në muze/ Shtëpia e at Gjergj Fishtës
23/10 18:02
Lezhë/ Makina përplas një këmbësor, dërgohet në gjendje të rëndë në spital
23/10 17:59
Top News – Bilanci i Covid në 24 orë/ 306 raste pozitive, 4 humbje jete
23/10 17:10
KED “mbylli sytë” për noteren/ Sonila Bejtja nuk ka të deklaruar si notere bilancin e vitit 2018
23/10 17:08
Investime ne 38 rrugë/ Bashkia e Tiranës po restauron infrastrukturën në disa lagje
23/10 15:52
Marshim për kancerin e gjirit/ Aktivitet ndërgjegjësuese në Elbasan
23/10 15:50