Top News-’41 Biss’ në grevë urie/“Të fortët” e izoluar duan televizor në qeli
10/08/2022 19:36

Redjan Rraja dhe Eldi Çala, dy të burgosurit që ndodhen në regjimin e fortë të burgjeve 41 biss kanë nisur një grevë urie, duke refuzuar vaktet e përgatitura nga stafi i burgut. Dy të burgosurit për krime të rëndë pretendojnë se zyrtarët e burgjeve nuk e kanë mbajtur fjalën për të vendosur një televizor dhe sipas burimeve për Top Channel, për këtë arsye kanë vendosur të ndërmarrin këtë hap ekstrem. Redjan Rraja u la në burg në nëntor të vitit 2019 me vendim të gjykatës së Apelit për krime të rënda, si i akuzuar për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoj, Landi Muharremit dhe Andi Malokut, ngjarje kjo e ndodhur më datë 1 nëntor të po atij viti, tek mbikalimi i Shkozetit. Ai po ashtu akuzohet për vrasjen e mikut të tij Elton Cico, më 1 maj 2016 si dhe për dhunë fizike ndaj ish të dashurës Xhisiela Maloku. Ngjarje kjo që u përfol shumë në media dhe krijoi një impakt të madh në opionin e publikut.

Top News – Ambasadorët në detyrë, por ‘pa mandat’! / Ligji parashikon vetëm 3 vjet në detyrë
05/10 14:14
Top News – Pedagogët në protestë, qeveria në mbledhje!/Rritet paga për pedagogët në vlerën 7%
05/10 13:55
Top News – Plagosje me armë zjarri në Tiranë/Qëllohet në këmbë një person, arrestohet autori
05/10 13:53
Top Channel/ Aksident në aksin Burrel-Rrëshen. Makina përplaset me trajlerin, plagosen tre persona
05/10 13:41
Top News -Kryebashkiaku nën akuzë për falsifikim/Qerim Ismailaj merret i pandehur, i dënuar në Greqi
05/10 13:29
Top News – Aksident në Burrel, automjeti përplaset me trajlerin, 3 të plagosur
05/10 13:22
Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Gënjeu për dekriminalizimin, kryetari i bashkisë Mallakastër në gjykim të shkurtuar
05/10 12:44
Top News – Emigracioni, goditja që vjen vit pas viti!/Për vitin 2021, 7 mijë familje më pak se 2018
05/10 12:44
Top News – Kreu i SPAK në Bruksel për emrin e përveçëm/Bashkëpunim mes Prokurorisë Federale Belge
05/10 12:42
Top News-Demokratët dorëzojnë në Kuvend raportin/Kërkohet nga deputetët votimi i 33 bashkive të reja
05/10 12:41
Top News – “E dua shtëpinë aty ku është”…!/Durrës, flasin banorët e dëmtuar nga tërmeti
05/10 12:39
Top News- ‘U kontestova ende pa qenë kandidat’/ Kreu i FRPD u përgjigjet akuzave të Evi Kokalarit
05/10 12:37
Top Channel/ Pedagogët në protestë: Pa rritje pagash nuk nis viti akademik
05/10 12:36
Top Channel/ Zbardhja e vrasjeve, vëllezërit Beqiraj tregojnë si ndodhi krimi në “Don Bosko”
05/10 12:35
Top Channel/ Jo më vjersha përmendësh, studimi Europian: Deri në 6 vjeç frenon të menduarit
05/10 12:33
Top Channel/ Digjen 350 tonë mollë. Flakët përpijnë magazinën frigoriferike të Pogradecit
05/10 12:10
Top News – Ambasadorët që do ‘bindin’ PD për Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore
05/10 12:07
Top News – Rama ka një hall, do diskutohet në Pragë!/Siguria kibernetike, kërkesa e qeverisë për BE
05/10 12:06
Top Channel/ Pedagogët sot në protestë, kërkojnë rritje pagash
05/10 11:36