Top News-40 kilogramë kokainë dhe një moldave/Shqiptari, në gjumë me 368 mijë euro në shtëpi
17/01/2022 17:19

Policia italiane ka vënë në pranga dy persona, njëri prej tyre me origjinë shqiptare. Ky I fundit emri I të cilit nuk bëhet publik së bashku me bashkëshoretn e tij, e cila ishte shtetase moldave mereshin me trafikim droge. Policia italiane bëri me dije se gjatë kontrollit në banesën e ciftit u gjetën 40 kilogramë kokainë, të cilat ishin të ndara në 39 pako. Sasia e drogës u gjet poshtë krevatit të moldaves ndërsa u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari është I moshës 45 vjec, ndërsa moldavja 33 vjecarje, ndërsa nuk dihet sesi këta dy të fundit kishin krijuar një marrëdhënie bashkëshortore bashkë. Përveç lëndës narkotike, karabinierët sekuestruan 368 mijë euro në garderobën e banesës së tyre, të cilat po ashtu u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. Shqipatri dhe moldavja u shoqëruan në komisariat, ndërsa pritet të dalin përpara gjykatës dhe të marrin dënimin për aktivitetin e kundraligjshëm.

Top News – Rusia teston raketën hipersonike / U lëshua nga deti, ‘Zircon’ fluturoi për 1 mijë km
28/05 13:05
Top News -’Qendra e gravitetit’ në Evropën Lindore/ Komandanti i ardhshëm i NATO-s flet para senatit
28/05 13:03
Top News – Strategjia e re ruse në Ukrainë! / Luftë deri në vjeshtë, Kievi rimerr territoret
28/05 13:01
Top Channel/ SHBA, e armatosur deri në dhëmbë: I vetmi vend me më shumë armë se civilë!
28/05 12:27
Top Channel/SHBA nis super-armët në Ukrainë, “cmendet” Rusia: Rrethon dy qytete në Donbas!
28/05 12:24
Top Channel/ Kurora e Princeshës Diana mahnit pas disa dekadash në ekzibicionin në Londër
28/05 00:26
Top Channel/ Fshatari peruan padit gjigantin gjerman për shkrirjen e akullnajave në Ande
28/05 00:26
Top News- Taktika e re e Vladimir Putin/Si po fiton terren në fushëbetejën e Donbasit!
27/05 21:43
Top News- Vajza e Putinit në pushtet!/Presidenti rus përgatitet për ‘më të keqen’
27/05 21:16
Top News-Sapunë nga qumështi i deveve / Ferma e jashtëzakonshme në Francë
27/05 21:04
Top News-Stërvitje masive me raketa/Tajvani i ‘tregon dhëmbët’ ushtrisë kineze
27/05 21:03
Top News-Si po e lufton Koreja e Veriut Covid 19 /Pandemia në vendin më të izoluar në botë
27/05 21:01
Top News-Arti i ‘pavdekshëm’ i qeramikës / Franca bën bashkë 100 artistë botërorë
27/05 21:00
Top News-Aty ky vera nuk ‘troket kurrë!’/Njihuni me ‘kryeqytetin’ e Polit të Veriut
27/05 20:59
Top News-I gjithë Shangai në ‘burg’/Gjëja e parë që bëjnë banorët pasi dalin nga karantina
27/05 20:57
Top Channel/ Masakra në shkollën amerikane, debat i fortë në SHBA për vonesën e autoriteteve
27/05 19:55
Top News- Perëndimi na ka shpallur luftë!/Rusia e alarmuar nga raketat e SHBA në Ukrainë
27/05 17:10
Top News- Një ‘Srebrenicë’ e dytë në Ukrainë/Alarmi ndërkombëtar- Veproni para se të jetë vonë!
27/05 17:02
Top News-Rrëfehet vrasësi italian i shqiptares/Krimi tronditi Italinë, detajet e reja të ngjarjes
27/05 15:00
Top News- Foshnja 6 muajshe pozitive për kokainë / Në spital në Padova, dyshime se është keqtrajtuar
27/05 14:06