Top News-3 vjet nga vrasja e dyfishtë…!/Burgim përjetë, vrau gruan dhe kunatën
07/12/2021 11:52

Shuhen shpresat e Gazmend Mustës për të marrë një dënim më të lehtë në Gjykatën e Apelit në Vlorë. Legjislacioni shqiptar parashikon si dënim maksimal burgimin e përjetshëm. Gjykata e Fierit dha pikërisht këtë vendim për Mustën, por përfaqësuesi ligjor i këtij të fundit, shpresonte në shkallën e dytë të gjyqësorit, për një dënim të paktën 35 vjet, sipas ligjit shqiptar. Por, nuk ndodhi kështu. Gjykata e Apelit Vlorë ka marrë vendimin për lënien në burg përjetë të Gazmend Mustës 34 vjec. Ky i fundit u dënua për vrasjen e dyfishtë brenda familjes. Ngjarja ndodhi në 2 janar të vitit 2019, teksa vrau bashkëshorten dhe kunatën e tij. Vendimi për burgosjen e tij përjetë ishte dhënë më parë nga Gjykata e Fierit dhe këtë të martë është lënë në fuqi nga Apeli i Vlorës. Musta, përpara apelit ka shprehur pendesë për krimin e kryer, ndërsa shprehu merak për fëmijët e tij të mitur 3 dhe 7 vjec. Ngjarja e rëndë ndodhi më datë 2 janar të vitit 2019, rreth orës 17:30 në lagjen “5 Shkurti” në Ballsh. 34 vjecari ekzekutoi me thikë bashkëshorten dhe kunatën e tij. Shkak për konfiktin u bë një drekë familjare. Gentjana Çaushaj, bashkëshortja e autorit të ngjarjes ka kërkuar të shkojë te prindërit e saj ndërsa ky i fundit nuk e ka lënë. Gjatë debatit, ka ndërhyrë motra e Gentjanës, Merisa për t’i ndarë, por u qëllua me thikë nga 34 vjecari, i cili më pas ka qëlluar edhe bashkëshorten, duke i lënë të dyja të vdekura në vend.

Top News-Rivalët e përjetshëm në mes të Romës/Ermali e Elvisi, dy shqiptarët e trafikut të kokainës
22/01 16:28
Top Channel/ Dëborë dhe akull në juglindje/ Rrugët nacionale janë të gjitha të kalueshme
22/01 15:41
Top Channel/ Sëmundja që po prek gratë! Çdo vit 40 vdekje nga kanceri i qafës së mitrës
22/01 15:39
Top Channel/Në mars hapet spitali i Laçit. Ndërtesa që u dëmtua nga tërmeti po ringrihet nga e para
22/01 15:26
Top News – Levan-Vlorë, autostrada e vdekjes/ Shoferët nuk zënë mend për shpejtësinë ‘skëterrë’
22/01 15:20
Top Channel/ Shtohen zogjtë në Shqipëri! Ndalimi i gjuetisë ka rikthyer tufat e shpendëve
22/01 15:19
Top Channel/ Kur tërhiqet pandemia/ Mjeku Ilir Alimehmeti parashikon fillimin e muajit mars
22/01 15:17
Top News-Moti ekstrem dhe rrugët e rrezikshme/Policia rrugore, apel i fortë për shoferët
22/01 15:14
Top Channel/ Mot i acartë dhe me diell/ Temperaturat kanë rënë nën zero në gjithë vendin
22/01 15:01
Top News-Stuhia ‘Elpis’ po i afrohet Shqipërisë/Tani ndodhet mbi Greqi, rajoni ‘pushtohet’ nga acari
22/01 14:14
Top News-Kërkohej në Itali, kapet në Tiranë/Kush është shqiptari që tentoi të vrasë egjiptianin
22/01 13:27
Top News- Autori pranon vrasjen e krushkës/ Rrëfehet në gjykatë-Tutat iu hoqën kur e mora zvarrë
22/01 13:04
Top News – Lushnja vendos paqe mes Bashës e Berishës/Kërkesë në qendër për të dalë me një kandidat
22/01 12:50
Top Channel/ Mot me diell dhe i ftohtë, temperaturat zbritën nën zero gjatë natës
22/01 12:47
Top Channel/ 5 muaj pa regjistra! 131 shkolla në gjithë vendin zhvillojnë mësimin me turne
22/01 12:46
Top News – Bora ‘bllokon’ rrugët, si paraqitet situata në akset kryesore në vend
22/01 12:34
Top News – Dëbora ‘ngrin’ Shqipërinë, ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit
22/01 12:33
Top Channel/ Rrruga e aksidenteve! Në Levan-Vlorë, shpejtësia shkak i aksidenteve me vdekje
22/01 12:20
Top Channel/ Mungon ngrohja në Lezhë! I ftohti po vjen, shumë familje kanë mungesë energjie
22/01 12:20
Top News-Laboratorë kriptomonedhash 1 mln euro/Zbulohen në Durrës, tre persona në pranga
22/01 11:54