Top News – 24 vite nga masakrat e Krushës… / E vërtëta në arkivat e Beogradit, Kurti kërkon hapjen
26/03/2023 14:46

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe këtë të dielë në Krushë të Madhe dhe Krushë të vogël, në 24 vjetorin e masakrave të kryera atje. Ai nderoi të rënët për lirinë e kosovës dhe tha se një nga qëllimet kryesore të qeverisë së udhëhequr prej tij është zbardhja e fatit të të zhdukurve dhe hapja e arkivave në Beograd, pasi atje fshihet e vërteta për planet gjenocidiale të serbisë. Kurti: Hapja e arkivave në Beograd, zbulimi i varrezave të reja masive, dy preokupimet tona kryesore "Ata nuk janë thjeshtë vetëm të pagjetur, ata janë të zhdukur me dhunë dhe dy janë preukupimet tona kryesore, hapja e arkivave në Beograd, meqenëse atje është e vërteta për planet gjenocidiale të Serbisë që rezultuan me qindra masakra në Kosvë dhe tjetra është edhe zbulimi i varrezave të reja masive, e dihet që një gjë e tillë ka hasur në shumë obsduksione dhe pengesa në Serbi...

Top Channel/ Stoltenberg plotësisht i sigurt: Suedia do t’i bashkohet NATO-s!
30/05 23:15
Top News – NATO në gatishmëri në Kosovë!/ Stoltenberg- Qindra trupa shtesë pas tensioneve
30/05 23:13
Top Channel/ Situata në veri të Kosovës, Stoltenberg: Dënojmë sulmet e paprovokuara kundër KFOR
30/05 22:02
Top Channel/ Hovenier: Qeveria e Kosovës nuk i koordinoi me SHBA-në veprimet e së premtes
30/05 21:32
Top Channel/ Kryetari i Zveçanit “braktis” zyrën: Do të shkoj në komunë pasi të stabilizohet situate
30/05 21:31
Top Channel/Hovenier:Anulimi i Defender 23,pasoja e parë për Kosovën!Do ndërmarrim veprime të tjera
30/05 21:30
Top Channel/ Situata në veri, Kurti nuk tërhiqet: Përballë kemi kriminelë. Haradinaj: Jep dorëheqjen
30/05 21:30
Top News – ‘Veriu nuk mund të merret peng’!/ Kurti i përgjigjet SHBA pas dhunës dhe tensioneve
30/05 21:10
Top Channel/Kurti:Policia e KFOR janë kufiri mes ekstremistëve të dhunshëm e institucioneve paqësore
30/05 19:42
Top Channel/ Tension në veri! Tërhiqet policia dhe kryekomunarët, serbët sërish në protestë
30/05 19:37
Top Channel/ NATO-shton forcat në veri të Kosovës pas lëndimit të 30 ushtarëve
30/05 18:50
Top Channel/ Veriu i trazuar, Serbët mblidhen sërish para komunave
30/05 15:27
Top News-Kryetari i Zveçanit, ‘punon në distancë’, ai i Leposaviçit, ‘ngujuar’ në zyrë prej 2 ditësh
30/05 15:06
Top Channel/ Lajçak, “pajtuesi i gjaqeve”: Tenton një takim Kurti-Vuçiç në Bratisllavë!
30/05 15:03
Top News – Wagner është nisur për në Kosovë! Izraeli paralajmëron për ‘akte të mundshme terroriste’
30/05 12:58
Top Channel/ Sulmi ndaj makinës së Top Channel, policia e Kosovës nis hetimet
30/05 12:23
Top News – Policia e Kosovës heton dhunën në veri / ’Grupe kriminale rrezikuan jetë njerëzish’
30/05 12:19
Top Channel/ Veriu i trazuar, serbët mblidhen sërish para komunave
30/05 12:10
Top Channel/ Osmani: Destabilizimi në veri, i orkestruar -“Urdhrin e dha Vuçiç!
30/05 11:41
Top Channel/ Rrugët në veri të Kosovës janë bosh, KFOR prezente për shmangien e trazirave
30/05 11:18