Top Channel/ Zjarri pranë shtëpive/ Flakët në Dropull, rrezikohet fshati Sofratikë
10/07/2024 19:55

Situata e zjarreve vijon të jetë shqetësuese në bashkinë e Dropullit. Këtë pasdite era favorizoi flakët që ishin në lartësinë e malit dhe zjarri zbriti me shpejtësi në harkun e 30 minutave mbi fshatrat Sofratikë dhe Dhuvjan. Zjarri arriti të hyjë në fshatin Sofratikë por ka djegur vetëm kopshte. Dhjetëra forca zjarrfikësisht kanë marrë pjesë në operacionin e shuarjes së zjarrit të ndihmuar edhe nga banorët ndërsa ndërhyrjet nga ajri me helikopter kanë qenë vendimtare.

Top Channel/ Fredi Beleri del përkohësisht nga burgu për t’u betuar si eurodeputet: Jam i lumtur…
15/07 10:01
Top Channel/ Momenti kur Beleri del nga burgu i Fierit, niset drejt Strasburgut për t’u betuar
15/07 09:55
Top News/ Fredi Beleri lë qelinë, fluturon drejt Strasburgut të betohet si eurodeputet
15/07 09:39
Top Channel/ Trump vazhdon fushatën. Merr pjesë në konventën republikane, siguria maksimale
14/07 23:28
Top Channel/ Heroi në atentatin e Trump. Kush është ish-zjarrfikësi që vdiq për të mbrojtur familjen
14/07 22:11
Top Channel/ Çifti nga Pakistani me banim në Angli, kurorëzon dashurinë në Shqipëri
14/07 20:13
Top Channel/ Në freskinë e Voskopojës! Turistë të shumtë kërkojnë t’i shmangen vapës përvëluese
14/07 20:08
Top Channel/ Trump i shpëton atentatit, republikani: E pabesueshme kjo që ndodh në vendin tonë
14/07 20:05
Top Channel/ Dështon kredia studentore! Të rinjtë nuk kanë marrë për kostot e jetesës
14/07 19:55
Top Channel/ Covidi i Verës, javën e fundit janë shtuar rastet me Coronavirus!
14/07 19:50
Top News/ Burg shpërndarësve të drogës/ Gjykata mbyll në qeli 19 të arrestuarit e “Tempulli 3”
14/07 17:08
Top News/ Beleri në Bruksel për mandatin/ I aprovohet leja pesë ditore për të bërë betimin
14/07 17:06
Top News/ Fluks vizitorësh në Vlorë/ Trafik i rënduar në disa akse të qytetit
14/07 17:06
Top Channel/ Atentati i Trump, mesazhi që mori stafi i Biden: Përmbahuni nga komentet…
14/07 16:52
Top Channel/ Sulmi i Trump mund të ishte parandaluar? Dëshmia: Pashë autorin që zvarritej në çati
14/07 16:49
Top Channel/ Atentati ndaj Trump, autori ishte vetëm 120 metra larg tij kur qëlloi nga çatia
14/07 16:48
Top News/ Parcela me kanabis në Shkodër/ Policia gjen drogën por jo autorët
14/07 15:50
Top News/ Rrezikuan jetën e pushuesve/ Bllokohen 34 mjete lundruese, gjobiten drejtuesit
14/07 15:48
Top News/ Kanabis në parcelën e misrit/ Arrestohet 50-vjeçari në Thumanë, u zbulua nga droni
14/07 15:48
Top Channel/ Nga Velipoja në Ksamil, bllokohen 34 mjete lundruese. Gjobiten 24 shoferë
14/07 15:05